App Clips w iOS 14 – zobacz, jak działa i wypróbuj grając w demo Phoenix 2

Łukasz Bernaczyk   28 września 2020

Jedną z nowości iOS 14 są wycinki aplikacji, które umożliwiają użycie danej apki bez konieczności pobierania jej pełnej wersji z App Store. Właśnie pojawiła się pierwsza gra obsługującą App Clips – zagraj w demo i zobacz, jak to działa w praktyce.

berrolia

iOS 14: gra Phoenix 2 z obsługą App Clips

App Clips, czyli wycinki aplikacji, które są zupełną nowością w iOS 14, pozwalają na uruchomienie wybranej funkcjonalności danej apki w Safari, Mapach czy Wiadomościach, bez konieczności pobierania całego programu z App Store.

To doskonała funkcja, która umożliwia bardzo szybkie sprawdzenie działania danej aplikacji, czy też wypróbowania demo gry bez zbędnego pobierania i zaśmiecania iPhone’a czy iPada.

Twórca Phoenix 2, studio Firi Games, jako jedno z pierwszych zaimplementowało wycinki aplikacji w swojej najnowszej grze. Dzięki temu wystarczy z poziomu iPhone’a lub iPada (z zainstalowanym systemem iOS 14/iPadOS 14) przejść w przeglądarce safari na stronę gry Phoenix 2 i nacisnąć “Graj” na bannerze, który pojawi się u samej góry strony. Po chwili załaduje się App Clip z pełnoekranową wersją demo gry.

Z kolei po przejściu krótkiej demówki wyświetli się możliwość pobrania jej pełnej wersji z App Store. Gra Pheonix 2 jest darmowa i oferuje płatności w aplikacji.

Uważam App Clips za jedną z ważniejszych nowości w iOS 14. Wycinki aplikacji posiadają naprawdę ogromny potencjał, szczególnie w takim przypadku, jak powyżej, czyli możliwości udostępnienia użytkownikowi demo gry, ale bez przekierowywania użytkownika do App Store i konieczności pobierania całej apki.

Jak pisze Apple:

Za pomocą App Clips wypożyczysz rower, zapłacisz za parking czy zamówisz jedzenie. A to tylko część ich możliwości.

Wycinki aplikacji można znaleźć za pomocą tagów NFC i kodów QR w fizycznych lokalizacjach lub uruchomić w Safari, Mapach bądź Wiadomościach. Dzięki opracowanym przez Apple kodom wycinków aplikacji natychmiast rozpoznasz miejsca, w których można ich użyć. Każdy wycinek aplikacji ma swój niepowtarzalny kod. Możesz zeskanować go aparatem lub odczytać, korzystając z technologii NFC.

Wycinki aplikacji zajmują niewiele miejsca, więc pobierasz je w mgnieniu oka. Gdy wywołasz wycinek, na ekranie pojawi się karta. Stuknięcie opcji otwarcia natychmiast go uruchomi, pozwalając na sprawne i bezpieczne dla poufności danych użycie konkretnej funkcji w apce.

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: