Raport: iPhone’a używa już miliard osób na świecie

Tomek Czech   28 października 2020

Specjalizujący się w temacie Apple analityk Neil Cybart ocenia, że globalna baza użytkowników iPhone’a przekroczyła poziom jednego miliarda. Wynika z tego, że iPhone’a używa mniej więcej co ósma osoba na świecie.

berrolia

Miliard użytkowników iPhone’a

Neil Cybart od wielu lat zajmuje się obliczaniem liczby użytkowników poszczególnych produktów Apple, w tym oczywiście głównie iPhone’a. Analityk śledzi nie tylko sprzedaż nowych urządzeń, ale także rynek wtórny, czyli rynek używanych urządzeń. Jak podkreśla, iPhone’y są w użyciu znacznie dłużej niż smartfony innych marek, dlatego ilość urządzeń na rynku wtórnym jest tak istotna dla obliczania bazy użytkowników.

Zdaniem Cybarta, granica miliarda użytkowników iPhone’a została przekroczona w zeszłym miesiącu.

Analityk uważa, że baza użytkowników iPhone’a będzie w dalszym ciągu rosła. Ocenia, że w przyszłym roku Apple pobije swój rekord sprzedanych iPhone’ów w jednym roku. Do tej pory najlepszym wynikiem jest rezultat z 2015 r., kiedy firma z Cupertino sprzedała 231 milionów swoich smartfonów. Cybart szacuje, że w 2021 r. Apple sprzeda ich około 240 milionów.

Apple tylko raz podało oficjalne dane na temat ilości iPhone’ów będących w użyciu na całym świecie – pod koniec 2018 r. było ich 900 milionów.

Na początku tego roku Apple ogłosiło, że na świecie jest 1,5 miliarda aktywnych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: