Boomerang, czyli nowy sposób tworzenia filmów telefonem. Jak działa?

Redakcja   28 października 2020

Boomerang to aplikacja, która pozwala na zapętlenie serii zdjęć i utworzenie z nich niepowtarzalnych animacji. Zarejestrowane ruchome obiekty poruszają się najpierw do przodu, a potem do tyłu, tworząc zabawne filmiki.

berrolia

Zapętlone serie zdjęć wykonanych za pomocą aplikacji Boomerang można publikować na portalach społecznościowych, aby uatrakcyjnić swój profil. Aplikacja Boomerang dostępna jest na smartfony z systemem Android oraz iOS i umożliwia nagrywanie plików w formacie mp4.

Jak działa Boomerang, czyli nowa aplikacja mobilna?

Świat wirtualny na dobre zagościł w naszym życiu. Codziennością są zakupy online czy doładowanie konta przez internet. Coraz chętniej kreujemy też swój wizerunek na portalach społecznościowych za pomocą zdjęć i krótkich filmików. Boomerang służy właśnie do tego, aby nasze relacje w sieci były możliwie jak najbardziej urozmaicone. To jedna z najnowszych aplikacji mobilnych, która umożliwia wykonywanie szybkich serii zdjęć i łączenie ich w krótkie, kilkusekundowe filmiki odtwarzane do przodu i do tyłu. Takie zapętlone fotografie, przypominające gify, dają najlepszy efekt, gdy nagrywany obiekt jest w ruchu, a osoba trzymająca telefon sama się nie porusza. Gotowy filmik możemy uzupełnić dowolnymi napisami i naklejkami, a potem opublikować na swoim profilu lub w relacji na portalu społecznościowym.

Selfie Boomerang – jak zrobić, żeby było idealne?

Filmiki rejestrowane za pomocą aplikacji Boomerang możemy nagrywać, korzystając z przedniego i tylnego obiektywu smartfona. Pozwala to na stworzenie zabawnych animacji, które nadają nowy wymiar klasycznym zdjęciom selfie. Animacja w stylu zdjęcia z ręki wykonana przy użyciu aplikacji Boomerang będzie mieć najlepszą jakość, gdy wykonamy ją, ustawiając się w dobrym świetle, tak aby jego strumień oświetlał naszą twarz. W przypadku filmików nagrywanych w otwartej przestrzeni powinniśmy unikać ustawiania się pod światło.

Jakie możliwości dają edytory wideo?

Edytory wideo, czyli aplikacje do tworzenia niepowtarzalnych filmików na telefonie, są bardzo intuicyjne w obsłudze. Wiele z nich dostępnych jest bezpłatnie w sklepach internetowych. Ich producenci przeważnie nie wymagają rejestracji ani zakładania kont. Zazwyczaj wystarczy je zainstalować na smartfonie i uruchomić, aby cieszyć się bogactwem funkcjonalności. Za ich pomocą podłożymy dowolną ścieżkę dźwiękową do naszej animacji, nagramy film w zwolnionym tempie oraz dodamy różnego rodzaju efekty specjalne. Niektóre edytory pozwalają też na tworzenie jednego filmu z dowolnych fragmentów wybranych spośród innych plików wideo zapisanych w pamięci urządzenia. Nowoczesne aplikacje pomogą nam też wyciszyć hałas słyszalny w tle nagrania i znacznie poprawić jakość filmu.

***

Artykuł partnera

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: