iPhone 12 posiada funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego

Tomek Czech   28 października 2020

iPhone 12 posiada funkcję dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego – wynika z dokumentacji najnowszych flagowców, którą Apple przedstawiło amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Funkcja ma pozwolić na ładowanie iPhonem 12 akcesoriów, takich jak AirPods.

berrolia

iPhone 12 – bezprzewodowe ładowanie zwrotne

Wzmiankę o nowej funkcji odkrył we wspomnianych dokumentach Jeremy Horwitz, redaktor VentureBeat’s. Apple oficjalnie podaje w nich, że iPhone’y z 2020 roku wspierają ładowanie bezprzewodowe (WPT – wireless power transfer), dzięki któremu będzie możliwe ładowanie przyszłego akcesorium Apple.

Najprawdopodobniej chodzi o AirPodsy – Mark Gurman z Bloomberga podejrzewa, że przyszły model słuchawek od Apple może posiadać wsparcie dla MagSafe, dzięki czemu etui mogłoby być ładowane po przyczepieniu go do tylnej obudowy iPhone’a 12.

Z ostatniego raportu wiemy, że w przyszłym roku Apple planuje wprowadzenie nowych modeli swoich dousznych słuchawek bezprzewodowych – AirPods 3 i AirPods Pro 2. Mogą to być pierwsze akcesoria z Cupertino, które będzie można ładować za pomocą iPhone’a.

Z wielu przecieków wynikało, że Apple pracowało nad bezprzewodowym ładowaniem zwrotnym już dla iPhone’ów z serii “11”. Według analityka Ming-Chi Kuo, ostatecznie nie zdecydowało się na wprowadzenie tej funkcji, bo wydajność takiego ładowania nie spełniała ich wymagań.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: