Dzięki skanerowi LiDAR iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max otrzymały funkcję pomiaru wzrostu osoby znajdującej się przed obiektywem

Łukasz Bernaczyk   28 października 2020

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max to pierwsze smartfony Apple wyposażone w skaner LiDAR, który ma mieć głównie zastosowanie w rozszerzonej rzeczywistości oraz fotografowaniu. Okazuje się, że ze skanera LiDAR korzysta w nowych iPhone’ach także aplikacja Miarka, dając użytkownikom najnowszych iPhone’ów z linii Pro możliwość zmierzenia wzrostu osoby znajdującej się przed obiektywem.

berrolia

iPhone 12 Pro – pomiar wzrostu

Wykonanie pomiaru wzrostu przez aplikację Miarka możliwe jest jedynie urządzeniami Apple wyposażonymi w skaner LiDAR, a więc iPhonem 12 Pro i Pro Max oraz tegorocznym iPadem Pro.

Aby wykonać taki pomiar, wystarczy uruchomić systemową aplikację Miarka i skierować obiektywy aparatów na osobę, której wzrost chcemy zmierzyć.

Ze względu na specyfikę działania skanera LiDAR osoba ta powinna znajdować się w odległości nie większej niż 5 metrów od iPhone’a/iPada.

Aplikacja Miarka automatycznie wykryje osobę w kadrze i wyświetli na ekranie jej wzrost w jednostkach zgodnych z ustawieniami systemowymi. Przyciskiem po prawej stronie ekranu możemy wykonać zdjęcie, na którym będzie widoczny wzrost fotografowanej osoby, a następnie takie zdjęcie zapisać lub przesłać dalej.

Funkcjonalność może nie jest jakimś kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie (lub nie) nowego iPhone’a, natomiast bardzo fajnie, że jest – z pewnością przyda się w wielu sytuacjach (np. by w prosty sposób śledzić, jak szybko rosną nasze dzieci).

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: