Nowe MacBooki Air i Pro z M1 oferują znacznie dłuższy czas pracy na baterii niż ich poprzednicy (porównanie)

Tomek Czech   11 listopada 2020

Prezentując na wczorajszej konferencji procesor M1 Apple ogłosiło, że jest to najbardziej energooszczędny chip na rynku (biorąc pod uwagę wydajność w przeliczeniu na jeden wat). Pozwoliło to znacznie znacznie wydłużyć czas pracy na baterii zarówno nowego MacBooka Air, jak i nowego MacBooka Pro 13″, które wyposażone są w autorski procesor stworzony w Cupertino.

berrolia

MacBook Air (M1, 2020) – czas pracy na baterii

Apple oficjalnie podaje, że nowy MacBook Air zapewnia do 15 godzin przeglądania stron www i do 18 godzin odtwarzania wideo na jednym ładowaniu.

Czas pracy na baterii przy prowadzeniu rozmów wideo przez FaceTime wydłużył się dwukrotnie w porównaniu z poprzednim modelem.

Apple podaje, że mamy do czynienia z “najwydajniejszą baterię w historii MacBooka Air”.

W porównaniu z ostatnim modelem MacBooka Air z procesorem Intela (wprowadzonym na rynek w marcu tego roku), nowy Air oferuje 4 godziny więcej przeglądania internetu i 6 godzin więcej oglądania wideo na jednym ładowaniu.

Bateria zachowała tę samą pojemność 49,9 Wh, czyli dłuższy czas pracy jest przede wszystkim zasługą nowego procesora M1, a także optymalizacji na styku hardware’u i softu w postaci macOS Big Sur.

Sprawdź polskie ceny nowego MacBooka Air.

MacBook Pro 13″ (M1, 2020)

Nowy 13-calowy MacBook Pro to jeszcze większy skok wydajności baterii w porównaniu z poprzednikiem. Według Apple, w przypadku nowego Pro z M1 osiągnięto dłuższy czas działania na jednym ładowaniu niż kiedykolwiek wcześniej w jakimkolwiek Macu.

Komputer oferuje do 17 godzin przeglądania stron www i do 20 godzin odtwarzania wideo. Czyli odpowiednio siedem i dziesięć więcej niż poprzedni model z maja tego roku. Również w tym przypadku bateria zachowała tą samą pojemność (58,2 Wh).

Sprawdź polskie ceny nowego MacBooka Pro.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: