Apple ulepszyło EKG w Apple Watchu – już za kilka dni zegarek będzie mógł skuteczniej wykrywać wady serca

Łukasz Bernaczyk   10 grudnia 2020

Wszystko wskazuje na to, że Apple opracowało nowy algorytm dla EKG w Apple Watchu, który pozwoli zegarkowi na skuteczniejsze monitorowanie prawidłowości pracy serca i wykrywanie migotania przedsionków – nawet przy znacznie wyższym pulsie użytkownika, spowodowanym np. przez bieganie czy uprawianie innego sportu.

berrolia

Ulepszony algorytm EKG w Apple Watchu

Z informacji odkrytych przez MacRumors w kodzie wersji beta systemów iOS 14.3 i watchOS 7.2 wynika, że Apple wprowadzi niebawem nowy algorytm, pozwalający na monitorowanie rytmu zatokowego i wykrywanie migotania przedsionków nawet podczas intensywnego uprawiania sportu, kiedy puls użytkownika jest znacznie wyższy niż normalnie.

Dotychczas wykrywanie nieregularności w pracy serca było możliwe wyłącznie przy tętnie spoczynkowym i zegarek mógł nie wykrywać wad serca, jeśli użytkownik wykonujący badanie miał podwyższone tętno nie będąc tego świadomym (np. z innego powodu, niż wykonywanie aktywności fizycznej).

Nowy algorytm ma znaleźć się w finalnych wersjach iOS 14.3 i iOS 7.2, które zobaczymy lada dzień – najpóźniej w najbliższy poniedziałek, 14 grudnia. Tego dnia zadebiutuje właśnie nowy serwis firmy z Cupertino – Fitness+.

Więcej o iOS 14.3 i nowościach w nim zawartych przeczytasz tutaj.

Funkcja EKG jest dostępna na Apple Watch Series 4, Series 5 oraz Series 6.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: