iOS 14.2 może powodować szybkie rozładowywanie się baterii, szczególnie w starszych iPhone’ach

Łukasz Bernaczyk   10 grudnia 2020

Na wielu forach internetowych pojawiło się sporo wpisów użytkowników zgłaszających problemy z bardzo szybko rozładowującą się baterią w starszych iPhone’ach, które zaczęły się pojawiać po aktualizacji do iOS 14.2. Wszystko wskazuje na to, że jest to właśnie problem związany z błędami w oprogramowaniu.

berrolia

Problem z baterią w iOS 14.2: -50% w pół godziny

Na forach Apple Developer, Reddit i kilku innych użytkownicy piszą o utracie ponad 50% naładowania baterii w mniej niż 30 minut oraz o dłuższym niż zwykle czasie ładowania iPhone’ów.

Najprawdopodobniej jest to problem spowodowany błędami w iOS 14.2 i dotyczy on starszych modeli, takich jak iPhone SE (1. generacji), iPhone 6s, iPhone 7. Jeśli chodzi o nieco nowsze telefony, wydaje się, że problem dotyczy także iPhone’a XS. Może też dotknąć iPada Pro z 2018 z zainstalowanym iPadOS 14.2.

Niestety aktualizacja iOS 14.2.1 nie usuwa tego problemu i użytkownicy, których sprzęty szybko się rozładowują najprawdopodobniej będą musieli poczekać do aktualizacji iOS do wersji 14.3.

Dobra wiadomość jest taka, że system iOS 14.3 zostanie udostępniony już lada dzień – najpóźniej w najbliższy poniedziałek, 14 grudnia.

Więcej o nowościach w systemie iOS 14.3 przeczytasz tutaj.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: