Apple udostępniło macOS Big Sur 11.2.2, żeby chronić MacBooki przed niektórymi hubami USB-C

Tomek Czech   26 lutego 2021

Apple udostępniło wszystkim użytkownikom macOS Big Sur 11.2.2. Aktualizacja ma chronić wybrane modele MacBooków przed uszkodzeniem w wyniku użycia niekompatybilnych hubów USB-C.

berrolia

macOS Big Sur 11.2.2

Od dłuższego czasu użytkownicy MacBooków Air i Pro informowali w sieci o kłopotach, które powodowało podłączenie do komputera huba lub stacji dokującej USB-C. Laptopy całkowicie przestawały działać i musiały być serwisowane.

Najnowsza aktualizacja ma rozwiązać ten problem. Jej opis jest następujacy:

Uaktualnienie macOS Big Sur 11.2.2 chroni MacBooki Pro (z 2019 roku i nowsze) oraz MacBooki Air (z 2020 roku i nowsze) przed uszkodzeniami w wyniku użycia niekompatybilnych koncentratorów i stacji dokujących z zasilanymi gniazdami USB‑C.

Choć o problemie informowało wielu użytkowników najnowszych MacBooków Air i Pro z procesorem M1, z oficjalnego opisu uaktualnienia wynika, że niektóre huby USB-C mogą powodować unieruchomienie również poprzednich modeli z chipami Intela.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: