Samsung Galaxy na Twoim iPhonie? There’s an app for that!

Tomek Czech   9 kwietnia 2021

Masz iPhone’a, ale chcesz sprawdzić, jak by to było przesiąść się na Androida? There’s an app for that! A dokładniej aplikacja webowa iTest, która symuluje na iPhonie smartfona z Androidem – Samsunga z serii Galaxy.

berrolia

iTest – Samsung Galaxy na Twoim iPhonie

W styczniu Apple ogłosiło, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku odnotowało rekordową liczbę użytkowników przenoszących się z Androida na iPhone’a. Być może dlatego Samsung, chcąc zachęcić posiadaczy iPhone’ów do przesiadki na konkurencyjny system i własne smartfony, stworzył aplikację webową iTest, która ma pokazać, jak wygląda „doświadczenie użytkownika” korzystającego z Samsunga Galaxy.

Żeby wypróbować aplikację, wchodzimy na iPhonie na stronę itest.nz i dodajemy ją do ekranu początkowego. Po uruchomieniu jej zostajemy przeniesieni w świat Samsunga.

Mamy do dyspozycji dwa ekrany z aplikacjami i widgetami, możemy zobaczyć, jak wygląda sklep Galaxy Store czy podstawowe aplikacje, takie jak Ustawienia, Aparat, Wiadomości czy Gallery. Działają też znane z Androida przyciski nawigacyjne.

Samsung w wielu miejscach podkreśla, jak ważna jest personalizacja telefonu, dlatego możemy też skorzystać z aplikacji Galaxy Themes i zmienić skórkę systemu.

Aplikacja jest dość dobrze zrobiona, rzeczywiście pozwala doświadczyć na chwilę czegoś innego niż iOS. Ale czy jest w stanie zachęcić kogokolwiek do przesiadki na Androida, czy konkretnie Samsunga Galaxy? Wątpię.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: