Czas pracy na baterii: iPhone 14 Pro Max wygrywa z Galaxy S23 Ultra (wideo)

Łukasz Bernaczyk   24 marca 2023

Prowadzący kanał PhoneBuff na YouTube kolejny rok z rzędu przeprowadzili testy porównawcze długości pracy na baterii najnowszych, flagowych smatfonów Apple i Samsunga. W starciu: iPhone 14 Pro Max vs. Samsung Galaxy S23 Ultra dłużej na jednym ładowaniu pracował ubiegłoroczny iPhone, mimo iż to Galaxy S23 Ultra posiada pojemniejszą baterię.

berrolia

Czas pracy na baterii: iPhone 14 Pro Max vs. Samsung Galaxy S23 Ultra

Panowie z PhoneBuff są znani ze swojego charakterystycznego sposobu prowadzenia testów porównawczych, wykorzystując w tym celu ramię robota, które wykonuje te same czynności na obydwóch testowanych telefonach.

Aby porównać czas pracy na baterii iPhone’a 14 Pro Max i Samsunga Galaxy S23 Ultra zrobotyzowane ramię wykonywało po kolei te same czynności na obu smartfonach – począwszy od przeglądania internetu i pisania wiadomości tekstowych, przez granie w gry i przeglądanie Instagrama, aż po oglądanie filmów na YouTubie.

W teorii większe szanse na zwycięstwo powinien mieć Samsung Galaxy S23 Ultra, gdyż posiada większą baterię o pojemności aż 5000 mAh, podczas gdy bateria iPhone’a 14 ma pojemność 4323 mAh.

Wyświetlacze, które z reguły są najbardziej energochłonnym elementem smartfonów, w przypadku obu najnowszych flagowców Apple i Samsunga są bardzo podobne, co sprawia, że nie będą miały wpływu na różnicę w wynikach.

Galaxy S23 Ultra posiada ekran o przekątnej 6,8 cala w technologi OLED, o zmiennej częstotliwości odświeżania 1-120 Hz i rozdzielczości 1440 x 3088 px. iPhone 14 Pro Max jest wyposażony w wyświetlacz mniejszy o 0,1 cala, co sprawia, że jego przekątna wynosi 6,7 cala. Tak samo, jak w przypadku Galaxy S23 Ultra, jest to wyświetlacz w technologii OLED o zmiennej częstotliwości odświeżania 1-120 Hz i nieco niższej rozdzielczości 1290 x 2796 px.

W poprzednich latach, mimo mniej pojemnej baterii, zawsze wygrywał iPhone, ze względu na znacznie lepszą integrację oprogramowania ze sprzętem i co za tym idzie bardziej optymalną energetycznie pracę.

Podobnie było i tym razem, choć przewaga iPhone’a ostatecznie nie była aż tak duża, jak np. rok temu w starciu iPhone 13 Pro Mx vs. Galaxy S22 Ultra.

Ostatecznie bateria Samsunga Galaxy S23 Ultra padła po 27 godzinach i 6 minutach, podczas gdy iPhone pracował jeszcze przez kolejne 38 minut, by wyłączyć się po 27 godzinach i 44 minutach.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: