Czas pracy na baterii: iPhone 13 Pro Max kolejny raz deklasuje Samsunga, tym razem Galaxy S22 Ultra

Łukasz Bernaczyk   17 marca 2022

Fachowcy z PhoneBuff po raz kolejny postanowili sprawdzić który z flagowców Apple i Samsunga pracuje dłużej na jednym ładowaniu baterii. W szranki stanęli zatem iPhone 13 Pro Max oraz Galaxy S22 Ultra, a robotyczne ramię wykonywało na obu smartfonach te same czynności. Zwycięzca, jak co roku mógł, być tylko jeden.

berrolia

Czas pracy na baterii: iPhone 13 Pro Max vs. Samsung Galaxy S22 Ultra

W charakterystyczny dla siebie sposób, przy użyciu ramienia robota, które precyzyjnie wykonywało te same czynności na obu telefonach, autorzy kanału PhoneBuff sprawdzili, który z flagowców Samsunga i Apple dłużej będzie pracował na baterii.

Za pomocą zrobotyzowanego ramienia na smartfonach przeprowadzono szereg czynności, takich jak rozmowa telefoniczna, przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie wideo, granie w gry, robienie zdjęć.

Teoretycznie, „na papierze” przewagę ma Samsung Galaxy S22 wyposażony w większą baterię o pojemności 5000 mAh, podczas gdy iPhone 13 Pro ma baterię 4352 mAh.

Szybko się jednak okazało, że optymalna integracja software’u z hardwarem nadal daje Apple ogromną przewagę.

Już po pierwszej części testu, w której na obu smartfonach wykonywana była godzinna rozmowa telefoniczna, wiadomo było, że Samsung tego testu nie wygra. iPhone podczas tej rozmowy zużył jedynie 1% baterii, podczas gdy Samsung aż 6%.

Dalej przewaga iPhone’a tylko rosła i w momencie, kiedy Galaxy dysponował już tylko 30% baterii, stan naładowania iPhone’a wynosił 50%.

Ostatecznie, gdy smartfon Samsunga się wyłączył z powodu braku energii, iPhone 13 Pro wskazywał jeszcze 27%.

Całkowity czas pracy na baterii wyniósł finalnie:

  • Samsung Galaxy S22 Ultra – 25 godzin i 16 minut (z czego 16 h w trybie standby),
  • iPhone 13 Pro Max – 28 godzin i 6 minut (z czego 16 h w trybie standby).

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: