Wreszcie jest! Apple prezentuje lokalizator AirTag

Łukasz Bernaczyk   20 kwietnia 2021

Jedną z nowości dzisiejszej konferencji Apple “Spring Loaded” jest bardzo długo wyczekiwany lokalizator AirTag. Zobaczmy, co o nim wiemy.

berrolia

Lokalizator Apple AirTag

AirTag to małe, okrągłe urządzenie wykorzystujące sieć FindMy i aplikację Lokalizator, które można przyczepić do przedmiotów codziennego użytku, żeby móc odnaleźć je po zgubieniu lub kradzieży.

AirTaga mogą wykrywać wszystkie urządzenia Apple na całym świecie – iPhone’y, iPady i MacBooki. Jeśli zgubimy przedmiot z przyczepionym AirTagiem, wystarczy, że w pobliżu znajdzie się jakiekolwiek inne urządzenie Apple – odbierze ono od niego sygnał Bluetooth i poprzez iCloud umieści w sieci Find My informację o jego dokładnej lokalizacji, a my możemy ją sprawdzić w aplikacji Lokalizator.

Systemowa aplikacja precyzyjnie naprowadzi użytkownika na lokalizator za pomocą powiadomień – wizualnych, haptycznych lub głosowych.

Możliwa jest personalizacja AirTag’ów przy zakupie (internetowym). Użytkownik może wybrać ikony emoji lub krotki napis, który znajdzie się na jednej ze stron AirTaga.

Dostępne są skórzane akcesoria do przyczepiania AirTaga do kluczy itp.

Urządzenie kosztuje 29 dolarów (159 zł) i będzie dostępne w internetowym sklepie Apple od najbliższego piątku (30.04.2021 r.), ale przedsprzedaż rusza już w ten piątek, 23 kwietnia, o godzinie 14:00 (polskiego czasu).

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: