Apple prezentuje Apple TV 4K nowej generacji z A12 Bionic, 4K HDR i nowym pilotem

Łukasz Bernaczyk   20 kwietnia 2021

Jedną z nowości przedstawionych na zakończonej niedawno konferencji “Spring Loaded” jest odświeżona wersja Apple TV 4K wraz nowy pilotem Siri. Sprawdźmy, co się zmieniło w przystawce TV od Apple.

berrolia

Nowe Apple TV 4K (2. Gen., 2021)

Główną nowością AppleTV 4K 2. generacji jest zastosowany w urządzeniu układ Apple A12 Bionic, który zapewnia solidne zwiększenie wydajności w stosunku do poprzedniego modelu.

Nowy procesor zapewnia obsługę wideo 4K z HDR i Dolby Vision w 60 klatkach na sekundę.

Nowością jest też funkcja kalibracji jakości wyświetlanego obrazu, która przy wykorzystaniu aparatu i czujnika światła z iPhone’a pozwala na automatyczne ustawienie parametrów wyświetlania przez Apple TV, tak, by obraz spełniał wymagane standardy.

Nowy jest też pilot Siri Remote dołączany do zestawu z Apple TV 4K. Wykonany jest z jednego kawałka aluminium, wyposażony w ułożone w okrąg przyciski nawigacyjne z dotykową powierzchnią obsługującą gesty wykonywane palcem.

Na nowym pilocie Siri znalazł się też przycisk ON/OFF do włączania/wyłączania telewizora.

Nowe Apple TV posiada wsparcie dla WiFi 6, Thread oraz HDMI 2.1.

Apple TV 4K (2. generacji) będzie dostępne w sprzedaży od najbliższego piątku, 30 kwietnia, z dostawą w drugiej połowie maja.

Cena urządzenia w polskim sklepie internetowym Apple to:

  • Apple TV 4K (2021) 32 GB – 899 zł
  • Apple TV 4K (2021) 64 GB – 999 zł

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: