bsxPrinter – potężny serwer wydruku

Tomek Czech   21 kwietnia 2021

Czy obsługa drukarki jest czymś wyjątkowym? Pewnie powiesz, że nazwanie tej funkcji ekskluzywną jest jak określenie wykwintną kolacją hot-doga z jednej z popularnych ostatnio stacji paliw. Jednakże, kto z nas nie ma czasem ochoty na parówkę?

No dobrze, do brzegu. bsxPrinter to serwer wydruków. Do niedawna aplikacja kojarzona była stricte z obsługą drukarek fiskalnych, natomiast od 1 stycznia 2021 r. bsxPrinter współpracuje także z klasycznymi drukarkami, a więc umożliwia drukowanie plików PDF również etykiet, kopert i listów przewozowych.

berrolia

Do tego służy bsxPrinter?

Obsługa drukarek fiskalnych i klasycznych

Przeznaczeniem aplikacji jest doposażanie innych rozwiązań w dodatkowe funkcje – a dokładnie – obsługę drukarek.

Jakich?

Po pierwsze – fiskalnych. Dzięki bsxPrinter inne rozwiązanie, np. aplikacja do obsługi salonów branży beauty zyska funkcję drukowania paragonów na drukarkach fiskalnych właśnie.

Po drugie, bsxPrinter umożliwi także obsługę drukarek niefiskalnych, a więc obsługę plików PDF, automatyczne i zdalne drukowanie, np. etykiet, kopert, listów przewozowych itp.

Kto sięgnie po bsxPrinter?

Najczęściej programista. Co to znaczy „programista”? Chciałoby się rzec – introwertyk z wyjątkowymi zdolnościami logicznego myślenia, który na hasło „pyton” widzi linijkę kodu, a nie węża zaliczanego do infrarzędu Alethinophidia.

bsxPrinter to rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy chcą z nim zintegrować swoje autorskie rozwiązanie, wzbogacając je w funkcję drukowania paragonów na drukarkach fiskalnych lub obsługę klasycznych drukarek. Nie jest to aplikacja dla przeciętnych użytkowników sprzętu IT, gdyż nie funkcjonuje samodzielnie.

Dlaczego warto wykorzystać bsxPrinter w swoim rozwiązaniu?

Bez względu na to, czy programujesz w swifcie, czy w innym języku, możesz zajmować się obsługą drukarek w Twoim rozwiązaniu samodzielnie.

Lubisz pić kawę z mlekiem? Możesz kupić krowę, zadbać o to, aby stworzyć jej jak najlepsze warunki egzystencji, karmić świeżą trawą i doić, a następnie dolewać do kawy mleka Twojej krasuli i cieszyć się swoją domową latte. Możesz też udać się najbliższego spożywczego i kupić butelkę mleka wybranego producenta i to z określona ilością tłuszczu.

Podobnie jest z bsxPrinterem. Jeśli masz czas na poznawanie drukarek fiskalnych, ich protokołów i zasad działania, możesz sam przygotować obsługę drukarek w swoim rozwiązaniu. Jeśli ten czas wolisz zainwestować w rozwój swojego rozwiązania, ulepszanie jego działania, wyglądu, rozbudowę – śmiało sięgnij po bsxPrinter i nie wyważaj otwartych drzwi.

W jakich rozwiązaniach sprawdzi się bsxPrinter?

Możesz zintegrować z nim zarówno aplikacje desktopowe, mobilne jak i webowe. Bez względu na to, czy Twoje rozwiązanie to aplikacja na system macOS, iOS czy rozwiązanie przeglądarkowe, śmiało możesz je rozbudować integrując z bsxPrinter.

bsxPrinter jako pośrednik między aplikacją a drukarką

Sklepy internetowe, aplikacje webowe czy mobilne najczęściej zarządzane są z panelu administracyjnego dostępnego on-line. Wyobrażasz sobie, że takie rozwiązanie łączy się z drukarką Twojego klienta? No właśnie… Natomiast bsxPrinter zainstalowany na serwerze będzie idealnym pośrednikiem między Twoją aplikacją mobilną a odpowiednią drukarką.

Zalety wykorzystania bsxPrinter

  • Pełna kontrola nad wydrukiem

Oczywiście, że można próbować drukować dokumenty wprost ze strony internetowej. Jednakże wówczas nie mamy pełnej kontroli nad wyglądem naszego wydruku. Nie zmienimy chociażby podziału stron, a na dole każdej strony znajdzie się jej adres. Dzięki bsxPrinter Ty – programista – wpływasz na wygląd pliku PDF, który zostanie wysłany do druku.

  • Praca sieciowa i wielostanowiskowa

Jeśli przeznaczeniem Twojego rozwiązania jest praca sieciowa i wielostanowiskowa, bsxPrinter jako serwer wydruków sprawdzi się doskonale. Umożliwi obsługę wielu stanowisk, ponieważ pracuje na mechanizmie kolejkowania. Z powodzeniem wykorzystasz go, jeśli w Twoim rozwiązaniu pracuje kilku lub kilkunastu użytkowników i współdzielą jedną drukarkę fiskalną lub jeśli pracownicy firmy korzystają z wielu różnych drukarek – fiskalnej, etykieciarki i klasycznej, służącej do drukowania innych dokumentów w PDF.

  • Obsługa wielu różnych drukarek

bsxPrinter pozwoli odpowiednio skonfigurować każdą drukarkę tak, że określony rodzaj dokumentu zawsze będzie drukował się z tej jednej konkretnej uprzednio wskazanej drukarki.

Dzięki bsxPrinter w swojej aplikacji możesz przygotować przyciski: Drukuj paragon, Drukuj etykietę, Drukuj fakturę. Użytkownik klika odpowiedni przycisk i dokument drukuje się na właściwym urządzeniu. Co to oznacza dla użytkownika? Mniej kliknięć! Mniej kliknięć to bardziej intuicyjna obsługa i oszczędność czasu, czyli coś, co użytkownicy Maców lubią najbardziej.

bsxPrinter – szczegóły

Jak zintegrować się z bsxPrinter? Czy to kosztuje? Jak dokładnie działa?

Kiedy zakończymy nasze testy aplikacji, podzielimy się szczegółową recenzją. Tak że jeszcze chwila cierpliwości i wszystko stanie się jasne.

W międzyczasie możesz zajrzeć na oficjalną stronę bsxPrinter, żeby choć w części zaspokoić swoją ciekawość.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: