Kiedy kupimy nowego MacBooka Pro 14”/16” z ekranem mini-LED? Sprzeczne informacje

Tomek Czech   4 czerwca 2021

Wielu fanów sprzętu Apple ostrzy sobie zęby na zapowiadane na ten rok nowe MacBooki Pro z ekranami 14” i 16”, które mają być wyposażone w superszybki układ M1X/M2 (następcę procesora M1), ekran mini-LED, posiadać większą ilość portów, gniazda karty SD, magnetyczne złącze ładowania i nowy dizajn. Tylko kiedy Apple pokaże je światu – już w najbliższy poniedziałek, czy dopiero pod koniec roku? No i kiedy będzie można je kupić? Na ten temat pojawiają się sprzeczne informacje.

berrolia

MacBook Pro 14”/16” (2021)

Już kilka źródeł podawało, że Apple może zaprezentować nowe MacBooki podczas konferencji WWDC 2021, która rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek. Twierdzi tak wiarygodny leaker Jon Prosser oraz analitycy firmy Wedbush w swoim najnowszym raporcie. Co więcej, dokumenty wskazujące na premierę tych komputerów w najbliższych tygodniach lub nawet dniach znaleziono właśnie w bazie danych jednego z chińskich urzędów, który zajmuje się dopuszczaniem nowej elektroniki na rynek.

Mark Gurman z Bloomberga, który posiada świetne kontakty w samym Cupertino i nigdy nie podaje niesprawdzonych informacji pisał niedawno, że premiera nowych MacBooków Pro może odbyć się już latem (wcześniej też informował, że będą to okolice „połowy roku”).

Z kolei analityk Ming-Chi Kuo już kilkakrotnie prognozował, że nowe komputery pojawią się na rynku „w drugiej połowie roku”. Równie dobrze mogłyby to zatem być miesiące wakacyjne (w ostatnich latach firmie z Cupertino zdarzało się wprowadzać do sprzedaży nowe MacBooki w lipcu i sierpniu), jak i końcówka roku.

Wiele zamieszania wprowadził do tego wszystkiego drugi już raport Digitmies, w którym czytamy, że premiera nowych MacBooków Pro 14” i 16” z ekranem mini-LED jest opóźniona: model 14-calowy ma być dostępny dopiero pod koniec roku, a wersja 16-calowa dopiero na początku 2022 r.

Co z tego wszystkiego wynika? Które informacje są prawdziwe?

Apple rzeczywiście może zapowiedzieć nowe laptopy dla użytkowników pro już w przyszłym tygodniu na WWDC i wprowadzić je do sprzedaży w miesiącach wakacyjnych. W ten sposób sprawdziłyby się zarówno informacje podawane przez Jon Prossera i analityków Wedbush, jak i Marka Gurmana oraz Ming-Chi Kuo.

Co zatem z doniesieniami Digitimes, który upiera się, że premiera tych komputerów odbędzie się znacznie później? Cóż, mogą być po prostu nieprawdziwe. Ale możemy założyć również taki scenariusz, że ze względu na opóźnienia w produkcji paneli mini-LED w połowie roku na rynku pojawi się tylko jeden model nowego MacBooka Pro (wersja 14-calowa), a drugi (16-calowy) zadebiutuje dopiero pod koniec roku lub na początku przyszłego.

Być może znacznie więcej będziemy wiedzieć już w najbliższy poniedziałek, 7 czerwca, po sesji otwierającej WWDC 2021, która rozpocznie się o godzinie 19:00 (czasu polskiego).

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: