Nie jedno, a dwa wydarzenia Apple odbędą się jutro – firma z Cupertino zaprasza na kolejny „Special Event”

Tomek Czech   6 czerwca 2021

Dość niespodziewanie Apple zapowiedziało na jutro kolejne wydarzenie – oprócz sesji otwierającej WWDC 2021, na której zobaczymy iOS 15 i pozostałe nowe systemy, odbędzie się także specjalny event związany z Apple Music.

berrolia

”Introducing Spatial Audio”

Drugie jutrzejsze wydarzenie zapowiedziano w Apple Music. Odbędzie się o 21:00 polskiego czasu, czyli najprawdopodobniej zaraz po zakończeniu keynote’u na WWDC 2021 (który rozpoczyna się o 19:00).

Apple nie zdradziło żadnych szczegółów na temat swojego muzycznego eventu poza tym, że będzie on dotyczył wprowadzenia dźwięku przestrzennego do Apple Music.

Kilkanaście dni temu firma z Cupertino zapowiedziała „największą rewolucję w jakości dźwięku” w historii Apple Music – to, że już w czerwcu abonenci streamingowego serwisu muzycznego Apple uzyskają dostęp do tysięcy utworów z obsługą dźwięku przestrzennego (Spatial Audio) w standardzie Dolby Atmos. Dodatkowo wszystkie utwory w katalogu Apple Music docelowo będą zapisane w bezstratnym formacie ALAC (do końca czerwca ma być ich już około 20 mln).

Dźwięk w Dolby Atmos odtworzymy na wszystkich słuchawkach AirPods i Beats wyposażonych w chip H1 lub W1. Ponadto przestrzennej muzyki posłuchamy na głośnikach wbudowanych w najnowsze iPhone’y, iPady i Maki.

Na początku ma być dostępnych kilka tysięcy utworów w Dolby Atmos. Potem systematycznie będą dodawane kolejne. W Apple Music znajdziemy też specjalne playlisty składające się z kawałków z obsługą dźwięku przestrzennego. Albumy dostępne w Dolby Atmos będą specjalnie oznaczone.

Więcej szczegółów poznamy już jutro po 21:00.

Twoja firma pod opieką ekspertów Apple - sprawdź!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: