Apple Watch z eSIM (wreszcie) dostępny w T-Mobile

Łukasz Bernaczyk   9 czerwca 2021

Klienci sieci T-Mobile w Polsce od poniedziałku mogą skorzystać z internetu mobilnego na zegarkach Apple Watch za pomocą eSIM. T-Mobile to drugi po Orange operator działający w naszym kraju, który udostępnił taką usługę.

berrolia

Apple Watch z wsparciem eSIM w T-Mobile

Sieć T-Mobile wprowadza obsługę eSIM na raty. Niespełna rok temu operator uruchomił eSIM na telefonach komórkowych dla swoich użytkowników, lecz jedynie dla klientów korporacyjnych.

Dopiero kilka miesięcy później, pod koniec ubiegłego roku, usługa eSIM trafiła także do klientów indywidualnych, ale nie w pełnym zakresie, bo z wyłączeniem zegarków Apple Watch.

Dwa w tym tygodniu T-Mobile poinformował, że wprowadza do swojej oferty zegarki Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE w wersjach z łącznością mobilną, która możliwa jest jedynie przy użyciu eSIM i tym samym udostępnia możliwość uruchomienia eSIM dla klientów posiadających już kompatybilny zegarek Apple.

Jak uruchomić eSIM na Apple Watchu w T-Mobile

Aby aktywować eSIM na kompatybilnym smart zegarku Apple należy pobrać na iPhone’a aplikację Mój T-Mobile i zalogować się do swojego konta.

Następnie parujemy Apple Watcha z iPhonem i konfigurujemy sieć komórkową. Ostatecznie aktywujemy usługę eSIM i gotowe.

Należy pamiętać, że eSIM będzie użytkownika kosztował dodatkowe 9 zł miesięcznie doliczane do rachunku.

Apple Watch Series 6 (GPS + Cellular) w rozmiarze koperty 40 mm kosztuje w T-Mobile 2449 zł, natomiast z kopertą w rozmiarze 44 mm kwota ta wynosi 2599 zł.

Tańszy model Apple Watch SE (GPS + Cellular) z kopertą 40 mm kosztuje u operatora 1749 zł, a model z kopertą 44 mm – 1749 zł.

Kupując wymienione wyżej modele Apple Watcha w abonamencie możemy liczyć na rabat w przedziale 100 – 1000 zł, w zależności od wybranej taryfy.

Pozostała po odliczeniu rabatu kwota jest rozkładana na 24 lub 36 rat (w zależności od umowy) i doliczana do abonamentu.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: