Nowość w tvOS 15 – logowanie do aplikacji na Apple TV za pomocą Face ID lub Touch ID na iPhonie lub iPadzie

Łukasz Bernaczyk   23 czerwca 2021

Jedną z najważniejszych nowości tvOS 15 jest z pewnością możliwość logowania się do aplikacji na Apple TV z wykorzystaniem Touch ID lub Face ID na znajdującym się w pobliżu iPhonie lub iPadzie. Zobaczmy, jak to działa.

berrolia

tvOS 15 – logowanie do aplikacji przez iPhone’a lub iPada

Nowy system operacyjny tvOS 15, którego wersja beta jest już dostępna dla deweloperów, nie zawiera bardzo spektakularnych nowości. Jest natomiast kilka ciekawych nowinek, które znacznie ułatwią codzienne korzystanie ze smart przystawki od Apple.

Jedną z nich jest funkcja o nazwie “Zaloguj przez urządzenie Apple”, która znacząco upraszcza dość niewygodny dotychczas proces logowania do aplikacji na Apple TV.

Jeżeli w pobliżu Apple TV z zainstalowanym tvOS 15 znajduje się iPhone lub iPad zalogowanego do tego samego konta iCloud, możemy takie urządzenie wykorzystać do logowania do aplikacji na przystawce telewizyjnej z Cupertino.

Przy próbie zalogowania się do aplikacji, Apple TV automatycznie odnajdzie znajdującego się w pobliżu iPhone’a lub iPada, a następnie wyświetli na nim pytanie, czy chcemy wykorzystać to urządzenie do zalogowania się.

Po zatwierdzeniu, w zależności od modelu iPhone’a lub iPada, urządzenie uwierzytelnia użytkownika przez Touch ID lub Face ID.

Świetna i praktyczna funkcjonalność tvOS 15 już niebawem pozwoli nam zapomnieć o niewygodnym wpisywaniu haseł w Apple TV.

Finalna wersja tvOS 15 zostanie udostępniona jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: