Wraz z premierą iOS 15 Apple przestanie „zmuszać” użytkowników do aktualizacji iOS do najnowszej wersji – będzie można instalować tylko aktualizacje bezpieczeństwa

Łukasz Bernaczyk   23 czerwca 2021

W tym roku Apple zdecydowało się na ciekawą i jednocześnie nieoczekiwaną zmianę dotyczącą systemów iOS i iPadOS. Firma z Cupertino pozwoli na wybór sposobu aktualizacji iPhone’ów i iPadów. Użytkownik będzie mógł zaktualizować system do iOS 15/iPadOS 15 lub pozostać przy wersji iOS 14/iPadOS 14, ale nadal otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa.

berrolia

Wybór aktualizacji w iOS i iPadOS

Dotychczas po premierze nowych wersji iOS i iPadOS użytkownicy, którzy postanowili zostać na starszych wersjach musieli pogodzić się z myślą, że ich systemy nie otrzymają żadnych aktualizacji, w tym tych najważniejszych – dotyczących bezpieczeństwa.

W tym roku Apple zdecydowało się na zmianę polityki dotyczącej aktualizacji swoich mobilnych systemów operacyjnych.

Po oficjalnej premierze iOS 15 i iPadOS 15, która najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu, każdy właściciel iPhone’a lub iPada będzie mógł wybrać, czy decyduje się na aktualizację do wersji 15, zawierającej nowe funkcje i jednocześnie najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa, czy też woli pozostać przy iOS 14 i instalować jedynie nowe aktualizacje bezpieczeństwa.

Przypomnę, że iOS 15 będzie można zainstalować dokładnie na tych samych modelach iPhone’ów, co iOS 14, czyli nawet na 6-letnim iPhonie 6s.

Niektórzy użytkownicy starszych modeli iPhone’a obawiają się, że ich smartfony będą działały wolniej na najnowszej wersji systemu operacyjnego. Od kilku tak się raczej nie dzieje, bo Apple kładzie duży nacisk na optymalizację nowych systemów pod kątem pracy na starszych modelach, ale jeśli ktoś nie jest przekonany do nowych funkcji np. iOS 15 i woli pozostać przy znanym i sprawdzonym iOS 14, teraz będzie mógł to zrobić i instalować jedynie poprawki bezpieczeństwa.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: