Raport: nowe iPhone’y będą miały obudowę z tytanu

Tomek Czech   26 lipca 2021

W najnowszym raporcie dla inwestorów analitycy JP Morgan piszą, że high-endowe modele przyszłorocznego iPhone’a 14 będą posiadły obudowę wykonaną z tytanu.

berrolia

iPhone 14 (2022) z tytanową obudową

Obecnie jedynym urządzeniem Apple z tytanową obudową jest Apple Watch w wersji Edition (niedostępny w Polsce). W przeszłości, w latach 2001-2003, tytanowa obudowa trafiła do topowego wówczas MacBooka G4.

Tytan charakteryzuje się większą twardością od stali, dzięki czemu wykonana z niego obudowa jest bardziej odporna na zarysowania czy wygięcia. Jest też od niej o 45% lżejszy. Co prawda jest o 60% cięższy od aluminium, ale za to jest od niego aż dwa razy bardziej wytrzymały.

Z kolei największą wadą tytanowej obudowy to wyraźniej niż w przypadku innych materiałów widoczne odciski palców użytkownika na urządzeniu. Ale wiemy, że Apple od dawna pracuje nad rozwiązaniem tego problemu – na początku roku firmie przyznano patent na nowy sposób obróbki tytanu przy wykorzystaniu takich technologii, jak wytrawianie czy piaskowanie, co ma pozwolić na uzyskanie bardzo ciekawego i jednocześnie odpornego na zabrudzenia wykończenia powierzchni.

Charakterystyczne wykończenie jest opisywane jako takie, które “zarówno rozprasza, jak i lustrzanie odbija światło widzialne”, pozwalając na uzyskanie obudowy o niezwykle wysokim połysku lub bardzo głębokim macie.

Według analityków JP Morgan, tytanowa obudowa może być jedną z największych nowości iPhone’a 14. Najprawdopodobniej trafi jedynie do modeli Pro.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: