Raport: Apple może pracować nad 17-calowym MacBookiem Pro z ekranem OLED

Tomek Czech   13 sierpnia 2021

W najbliższych miesiącach Apple ma wprowadzić do sprzedaży nowe MacBooki Pro z ekranami  mini-LED wielkości 14 i 16 cali. Z najnowszego raportu wynika, że w przyszłym roku może się pojawić jeszcze inny model – z wyświetlaczem OLED o przekątnej nawet 17 cali.

berrolia

MacBook Pro (OLED, 2022)

Jak donosi południowokoreański The Elec, Samsung Electronic rozpoczął prace nad nowym procesem produkcyjnym ekranów OLED większych niż 10 cali, które mają być przeznaczone dla przyszłorocznych iPadów Pro oraz MacBooków.

Informatorzy The Elec twierdzą, że przyszłoroczny MacBook Pro może mieć ekran OLED o przekątnej nawet 17 cali. Nie jest jednak wykluczone, że będzie on miał wielkość 16 cali, czyli tyle, ile obecny największy model MacBooka Pro.

Warto dodać, że redaktorzy 9to5Mac uważają, że mało prawdopodobne jest wprowadzenie na rynek już w przyszłym roku MacBook Pro z ekranem OLED, zaledwie rok po rozpoczęciu sprzedaży tego komputera z wyświetlaczem mini-LED. Ale nie jest to jednak wykluczone – z wiarygodnych źródeł słyszymy, że w połowie 2022 r. Apple ma zaprezentować MacBook Air z ekranem mini-LED. Lepszy wyświetlacz w technologii OLED mógłby więc być wyróżnikiem laptopów w wersji Pro.

Ekrany OLED, czyli „organiczne LED, nie potrzebują dodatkowego podświetlania, gdyż piksele same mogą świecić. Jeżeli połączymy to z możliwością ich indywidualnego włączania i wyłączenia, mamy do dyspozycji jeszcze lepszy obraz niż w przypadku mini-LED, o lepszym kontraście wynikającym z prawdziwych czerni na całym ekranie (w ekranach LED i mini-LED czerń nadal jest podświetlana, co sprawia że nie jest idealnie ciemna).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: