Raport: nowy MacBook Air będzie miał podobny dizajn do MacBooka Pro oraz ekran mini-LED „XDR”

Tomek Czech   12 sierpnia 2021

Analityk Ming-Chi Kuo przesłał inwestorom nowy raport zawierający kilka ważnych szczegółów na temat nowego modelu MacBooka Air z następcą procesora M1. Premiera komputera ma się odbyć w połowie 2022 r.

berrolia

Nowy MacBook Air (2022)

Według informatorów Ming-Chi Kuo, nowy MacBook Air będzie miał dizajn zbliżony do najnowszych MacBooków Pro 14” i 16”, które mają trafić do sprzedaży tej jesieni. Dizajn ten inspirowany będzie nowymi iPadami Pro i iPhonem 12 i oznaczać będzie płaską dolną i górną część obudowy komputera. Dzięki temu MacBooki będą jeszcze cieńsze (leaker Jon Prosser twierdzi, że nowy Air będzie „niewiarygodnie cienki”).

Nowy model MacBooka Air ma nie mieć już charakterystycznego dizajnu z dolną częścią obudowy o zmiennej grubości – nowa wersja ma tę samą grubość na całej długości, jak MacBook Pro.

Ming-Chi Kuo potwierdza też informacje podawane wcześniej przez Jona Prossera, że przyszłoroczny Air będzie dostępny w wielu kolorach, na wzór nowego iMaca 24” z M1.

Prosser podawał, że komputer może posiadać białe ramki wokół ekranu oraz przeprojektowaną, również białą klawiaturę.

Nowy MacBook Air ma być wyposażony w ekran mini-LED (jak iPad Pro 12,9” i nadchodzące MacBooki Pro) oraz następcę procesora M1 – układ M1X lub M2.

Mark Gurmana podawał niedawno, że nowy model MacBooka Air będzie wyposażony w „bezpośredniego następcę” procesora M1 – nowy chip nosi roboczą nazwę „Staten” i zawiera tę sama ilość rdzeni CPU co M1 (osiem), ale jest od niego szybszy. Jest też wyposażony w więcej rdzeni graficznych – dziewięć lub dziesięć (obecnie jest to siedem lub osiem rdzeni GPU, w zależności od wersji).

Ceny MacBooka Air z 2022 r. prawdopodobnie pozostaną takie same, jak obecnego modelu, czyli zaczynać się będą od 999 dol. (w Polsce jest to obecnie 5199 zł, choć u wielu sprzedawców ceny są aktualnie obniżone o około 800 zł).

Premiera nowego MacBooka Air ma się odbyć w połowie 2022 r. (może to oznaczać debiut na czerwcowej WWDC 2022 lub w okresie wakacyjnym).

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: