iPhone 14 – nowe informacje: grubszy, z tytanową ramą i portem Lightning

Tomek Czech   9 września 2021

Wczoraj Jon Prosser pokazał, jak najprawdopodobniej będzie wyglądał iPhone 14. Na renderach stworzonych na podstawie prototypu przyszłorocznego iPhone’a widzimy otwór w ekranie zamiast notcha, okrągłe przyciski zmiany głośności i obiektywy tylnej kamery „zatopione” w obudowie. Teraz leaker podaje dodatkowe, bardzo ciekawe informacje na tamat iPhone’a 14.

berrolia

iPhone 14 – kolejne informacje

Trzeba zacząć od tego, że Prosser widział zdjęcia i schematy produkcyjne prototypu iPhone’a 14 Pro Max, więc to, co widzimy na renderach, jak i wszystkie poniższe informacje dotyczą dwóch przyszłorocznych modeli Pro. Leaker wprost zaznacza, że nie wie, jak będą wyglądać dwa tańsze modele.

Oto dodatkowe informacje o iPhonie 14 Pro/Pro Max ujawnione przez Prossera:

 • telefon będzie grubszy niż obecnie – dzięki temu uda się zmieścić trzy obiektywy tylnej kamery w obudowie; możliwe jest też zastosowanie większej baterii; z dużym prawdopodobieństwem iPhone 14 będzie przez to cięższy niż obcny model;
 • boczna ramka telefonu będzie wykonana z tytanu (obecnie w modelach Pro stosowana jest stal nierdzewna);
 • portem ładowania będzie dalej port Lightning;
 • Prosser nie wie, w jakich kolorach będzie dostępny iPhone 14 – te pokazane na renderach to wynik wyobraźni grafika. Prototyp, który widział leaker, był w kolorze złotym;
 • w otworze w ekranie umieszczona będzie kamera FaceTime, system rozpoznawania twarzy ukryty będzie najprawdopodobniej pod wyświetlaczem, ale Prosser przyznaje, że na razie nie posiada na ten temat żadnych dodatkowych informacji.

Źródła leakera twierdzą, że do przyszłego roku mogą się nieznacznie zmienić rozmiary telefonu czy inne detale, ale ogólnie iPhone 14 w wersji Pro ma ostatecznie wyglądać właśnie tak, jak pokazane jest na renderach.

Przypomnę, że w przyszłym roku Apple ma zrezygnować z wersji mini i zastąpić ją modelem z większym ekranem. Spodziewane są cztery modele:

 • tańsze wersje:
  • iPhone 14 z ekranem 6,1”
  • iPhone 14 Max z ekranem 6,7”
 • wersje Pro:
  • iPhone 14 Pro z ekranem 6,1”
  • iPhone 14 Pro Max z ekranem 6,7”

Premiera iPhone’a 14 spodziewana jest jesienią 2022 r. Tymczasem już najbliższy wtorek odbędzie się premiera iPhone’a 13.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: