Konferencja Apple „California Streaming” – wszystko, czego należy się spodziewać

Tomek Czech   14 września 2021

Już dzisiaj o godzinie 19:00 (czasu polskiego) startuje długo wyczekiwana konferencja Apple, na której firma z Cupertino zaprezentuje iPhone’a 13, czyli najnowszą odsłonę swojego najważniejszego produktu. Na pewno zobaczymy też Apple Watch Series 7, z dużym prawdopodobieństwem również AirPods 3. generacji.

Coś jeszcze? Czego z kolei nie należy się spodziewać? Sprawdźmy.

berrolia

Konferencja Apple „California Streaming”

Czego należy się spodziewać?

Gwiazdą konferencji będzie z pewnością iPhone 13. Spodziewamy się czterech modeli w takich samych rozmiarach, jak telefony z serii „12”. Nowe flagowce będą wizualnie niemal identyczne jak poprzednicy – jedyne zmiany wizualne to mniejszy notch, inny wygląd modułu tylnej kamery i nowe wersje kolorystyczne. Mocno ulepszony ma być aparat we wszystkich modelach, będą też nowe funkcje foto-wideo, być może łącznie z astrofotografią oraz bardziej pojemne baterie. iPhone 13 Pro i 13 Pro Max zostaną wyposażone w niegasnący wyświetlacz 120 Hz.

O nowym flagowcu wiemy już najprawdopodobniej niemal wszystko – wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

Tegoroczny model Apple Watcha będzie miał całkowicie nowy dizajn z płaskimi ramkami bocznymi i płaskim ekranem. O jeden milimetr zwiększą się rozmiary koperty obydwu wersji (z 40 mm do 41 mm i z 44 do 45 mm). Ekran będzie większy o około 16% w porównaniu z poprzednim modelem. Zegarek będzie wyposażony w nowy chip S7 i być może w nieco bardziej pojemną baterię.

AirPods 3 mają mieć nowy dizajn, zbliżony do tego, jak obecne wyglądają AirPods Pro. Słuchawki mają dalej pozostać urządzeniami dousznymi, a nie jak w przypadku Pro -dokanałowymi. Sporo krótsze niż obecnie mają być wystające “pałąki”. Nowy będzie również kształt etui.

AirPods 3 nie będą posiadały funkcji aktywnej redukcji hałasu (ANC), ale najprawdopodobniej będą wspierały dźwięk przestrzenny (Spatial Audio).

  • Drobne informacje na temat iMaca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, podczas wieczornej konferencji Apple ogłosi, że 24-calowy iMac z M1 będzie dostępny w sklepach stacjonarnych we wszystkich siedmiu kolorach.

Obecnie w fizycznych lokalizacjach są dostępne cztery wersje kolorystyczne (srebrny, niebieski, zielony, różowy), a kolejne trzy (żółty, pomarańczowy i fioletowy) można kupić jedynie online.

  • Daty premiery nowych systemów

W czasie konferencji Apple powinno też ogłosić datę premiery nowych systemów operacyjnych, które zaprezentowano na WWDC 21:

  • iOS 15
  • iPadOS 15
  • watchOS 8
  • tvOS 15

Jeśli chodzi o macOS Monterey, data jego premiery może być ogłoszona już jutro lub podczas kolejnej konferencji, która najprawdopodobniej odbędzie się w październiku, i która w największym stopniu będzie poświęcona właśnie nowym Macom.

Sprawdź, kiedy spodziewamy się premiery iOS 15.

Czego nie zobaczymy?

Dzisiaj wieczorem na pewno nie zobaczymy:

  • nowych MacBooków Pro z ekranem mini LED i chipem M1X/M2;
  • nowego, przeprojektowanego Maca mini z chipem M1X/M2.

Prezentacja tych produktów jest spodziewana podczas następnej konferencji Apple.

Raczej nie zobaczymy:

  • iPada mini 6;
  • iPada 9. generacji.

Według zazwyczaj dobrze poinformowanego Marka Gurmana z Bloomberga, nowe iPady mają zostać zaprezentowane wraz z nowymi Macami na następnym evencie. Są jednak co do tego pewne wątpliwości – iPada 8. generacji jest obecnie niedostępny w internetowym sklepie Apple w wielu lokalizacjach (w Polsce czas oczekiwania na niego wydłużył się do 3-4 tygodni), co zazwyczaj wskazuje na to, że niebawem do sprzedaży trafi nowy model urządzenia. Nie jest więc wykluczone, że Apple zaprezentuje dzisiaj również nowe modele iPadów, chociaż wciąż bardziej prawdopodobna wydaje się ich premiera na kolejnej konferencji.

Aktualizacja: kolejne źródło podaje, że Apple wprowadzi jednak dzisiaj do sprzedaży iPada 9. gen.

California Streaming

Konferencja „California Streaming” startuje dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Na ThinkApple będziemy jak zawsze relacjonować wszystkie wydarzenia na bieżąco. Podłącz się do nas na Facebooku lub Twitterze, żeby niczego nie przegapić.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: