Kiedy Apple udostępni finalną wersję iOS 15?

Tomek Czech   11 września 2021

Aktualizacja: Apple podało oficjalną datę premiery iOS 15 – sprawdź tutaj.

Aktualizacja 2: znamy już oficjalną listę wszystkich zmian w iOS 15 – zobacz tutaj.

***

Podczas czerwcowej konferencji dla deweloperów – WWDC 2021, Apple zaprezentowało iOS 15, czyli najnowszą wersję systemu operacyjnego dla iPhone’a. Zapowiedziało wtedy, że finalna wersja iOS 15 zostanie udostępniona „jesienią”. Sprawdźmy, kiedy dokładnie może to nastąpić.

berrolia

iOS 15 – kiedy premiera finalnej wersji?

Sprawa wydaje się dość prosta – w ostatnich latach Apple udostępniło nową wersję iOS pomiędzy wrześniową konferencją, na której prezentowała nowego iPhone’a, a jego premierą sklepową. Zazwyczaj działo się to w tygodniu następującym po prezentacji nowego flagowca (wyjątkiem był poprzedni rok, kiedy iPhone 12 był mocno opóźniony – zadebiutował dopiero. w październiku i firma z Cupertino udostępnił iOS 14 na miesiąc przed jego premierą).

Pomiędzy 2016 r. a 2020 r. Apple zawsze udostępniało finalną wersję nowego iOS w następnym tygodniu po prezentacji nowego iPhone’a – raz miało to miejsce w poniedziałek (iOS 12), dwa razy we wtorek (iOS 10 i iOS 11) i raz w czwartek (iOS 13). W zeszłym roku iOS 14 został z kolei udostępniony w środę.

Skoro premiera iPhone’a 13 odbędzie się w najbliższy wtorek, 14 września, to wydaje się niemal pewne, że finalna wersja iOS 15 zostanie udostępniona w kolejnym tygodniu, pomiędzy poniedziałkiem 20 września, a czwartkiem 23 września.

W który dzień dokładnie? Tu już możemy tylko spekulować – nie ma żadnych przekonujących argumentów za tym, że premiera jest bardziej prawdopodobna w jednym z tych dni bardziej niż w innym.

Spodziewane daty udostępnienia przez Apple finalnej wersji iOS 15 to zatem:

  • poniedziałek, 20 września
  • wtorek, 21 września
  • środa, 22 września
  • czwartek, 23 września

Apple powinno ogłosić tę datę podczas konferencji „California streaming”, która odbędzie się 14 września. Starto o godzinie 19:00 czasu polskiego.

W międzyczasie przeczytaj:

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: