Nowe funkcje w iOS 15: zgubiony lub skradziony iPhone może być zlokalizowany, nawet gdy jest wyłączony lub wymazano jego zawartość

Tomek Czech   9 czerwca 2021

iPhone’a z iOS 15 da się zlokalizować przez aplikację Lokalizator (Find My), nawet gdy jest wyłączony lub wymazano jego zawartość (przywrócono ustawienia fabryczne). To znacznie ułatwi znalezienie go, jeśli został skradziony lub zgubiony.

berrolia

iOS 15 – lokalizacja wyłączonego lub wymazanego iPhone’a

Wygląda na to, że w iOS 15 wyłączony iPhone nie jest tak naprawdę wyłączony do końca – w rzeczywistości pozostaje w trybie minimalnego poboru energii, co pozwala wysyłać sygnał Bluetooth do znajdujących się w pobliżu urządzeń Apple, a to z kolei pozwala właścicielowi ustalić jego lokalizację. Najprawdopodobniej działa więc wtedy na podobnej zasadzie jak AirTag.

Podobnie zachowuje się iPhone z iOS 15, z którego wymazano całą zawartość i ustawienia (jeśli włączona jest funkcja blokady aktywacji). Może pozwolić to na ustalenie lokalizacji skradzionego iPhone’a.

O nowej funkcjonalności system powiadamia użytkownika, gdy poziom naładowania baterii iPhone’a z iOS 15 po raz pierwszy spada do 20%.

Jeśli jednak z jakichś względów chcemy, żeby nasz iPhone wyłączał się na dobre, możemy wyłączyć nową funkcję w ustawieniach aplikacji Lokalizator.

Więcej o iOS 15:

MacBooki i iPady ze zniżką nawet 11%. Do tego akcesoria w prezencie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: