Najgorsza nowość w iOS 15

Tomek Czech   18 czerwca 2021

Pisałem już o zdecydowanie najważniejszej zmianie w iOS 15. Była to zmiana na lepsze. Teraz czas na zmianę na gorsze, do której wciąż nie mogę się przywyczaić. 

berrolia

iOS 15 – najgorsza zmiana

Znowu postanowiono zmienić coś, co dobrze funkcjonowało od samego początku, czyli od pierwszego iPhone’a i pierwszej wersji iPhone OS.

Chodzi o sposób wyświetlania informacji o maksymalnej temperaturze dziennej i minimalnej temperaturze w nocy w natywnej aplikacji Pogoda. Od 2007 r. NAJPIERW podawana była temperatura dzienna, a POTEM nocna.

Wyglądało to tak:

Tymczasem w iOS 15 postanowiono odwrócić tę kolejność.

Efekt jest taki, że od dłuższego czasu, gdy zaglądam na prognozę pogodny, w pierwszej chwili dziwię się, że w najbliższych dniach nastąpi tak duży spadek temperatury.

Kto wpadł na ten szatański pomysł? Nie wiem. To znaczy wiem, bo pracująca w Apple programistka pochwaliła się tym na Twitterze. Ale dlaczego? Nie mam pojęcia, bo nie odpowiada na to pytanie.

Może ma to jakiś logiczny sens, bo dzień zaczyna się w nocy, więc elementarna chronologia jest zachowana. No i trzeba przyznać, że teraz jest ładniej. Nie zmienia to jednak faktu, że do nowego sposobu wyświetlania tych informacji trudno jest się przywyczaić, bo przez 14 lat było odwrotnie.

Zobaczymy, może zostanie to jeszcze z powrotem zmienione w jak sposób ustawiania alarmów – po roku, w kolejnej odsłonie iOS. Albo po prostu tak już zostanie i się do tego przyzwyczaimy.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Więcej o iOS 15:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: