Raport: Nowe MacBooki Pro będą miały notcha

Łukasz Bernaczyk   18 października 2021

Już dzisiaj wieczorem zobaczymy nowe MacBooki Pro wyposażone w procesor Apple Silicon 2. generacji , ze świetnymi ekranami mini-LED 14″ i 16″. Informacje z ostatnich dni wskazują na to, że górnej części tych ekranów znajdzie się znany z iPhone’ów notch, w który będzie umieszczona kamera oraz czujnik światła.

berrolia

MacBooki Pro 2021 z notchem?

Już w sierpniu anonimowy leaker, ukrywający się pod pseudonimem “ty98”, informował w sieci, że widział prototyp nowego MacBooka Pro, który posiadał wcięcie w ekranie, popularnie zwane notchem.

Ponadto, leaker już wtedy pisał, że w materiałach marketingowych Apple zamierza nieco ukryć notcha, prezentując na ekranie MacBooka czarny pasek z menu systemowym, który zakryje wcięcie.

Na te informacje zwrócono uwagę dopiero teraz, kiedy podobne doniesienia zaczęły dochodzić z innych źródeł.

Kolejnym potwierdzeniem istnienia notcha w ekranach nowych MacBooków mogą być rozdzielczości ich ekranów, które jakiś czas temu zostały odnalezione w wersji beta systemu macOS Monterey.

Przypomnę, że rozdzielczości te będą wynosiły odpowiednio 3024 x 1964 pikseli i 3456 x 2234 pikseli. Wskazują one na dość nietypowe dla Apple proporcje ekranu.

Jeżeli jednak od wysokości odejmiemy w obu przypadkach po 74 pixele otrzymamy odpowiednio rozdzielczości 3024 x 1890 px oraz 3456 x 2160 px, czyli proporcje ekranu wynoszące 16:10, będące typowymi proporcjami we wszystkich obecnych MacBookach.

Te 74 piksele to wysokość, która zakryje wystający od góry ekranu notch.

Czy rzeczywiście nowe MacBooki Pro będą posiadały wcięcie w ekranie? Przekonamy się już dzisiaj, podczas konferencji Apple, która rozpocznie się o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Jaka jest spodziewana specyfikacja i cena nowych MacBooków Pro? Zobacz tutaj.

Co jeszcze, oprócz MacBooków Pro, możemy zobaczyć na konferencji? Sprawdź tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: