Apple: „Nadchodzi coś dużego!”. Czego spodziewać się po poniedziałkowej konferencji „Unleashed”?

Tomek Czech   15 października 2021

Wiemy, już że druga tej jesieni konferencja Apple odbędzie się w poniedziałek, 18 października. Apple zapowiada, że nadchodzi coś dużego („Big things are coming soon” – głosi promocyjne wideo na Youtube). Prawdopodobnie chodzi o nowe MacBooki Pro, które mogą być najlepszymi laptopami Apple od lat.

Co jeszcze zaprezentuje firma z Cupertino? Poniżej znajdziecie listę wszystkich spodziewanych nowości.

berrolia

1. MacBook Pro M1X/M2 (2021)

Przeprojektowane MacBooki Pro mają być wyposażone w ekrany mini-LED (być może ProMotion z odświeżaniem 120 Hz) w rozmiarze 14 i 16 cali.

Napędzał je będzie procesor Apple Silicon nowej generacji (M1X/M2) z 10 rdzeniami CPU i nawet 32 rdzeniami GPU.

Podstawowe modele mają posiadać 16 GB RAM i dysk o pojemności 512 GB.

Komputery mają być wyposażone w port ładowania magnetycznego MagSafe, port HDMI, gniazdo karty SD oraz kamerę 1080p.

Z pewnością nie będą tanie – spodziewajmy się cen podobnych do cen obecnego 16-calowego MacBooka Pro, czyli zaczynających się od około 12 tys. zł.

Wszystko, co do tej pory wiemy o nowych MacBookach (2021) znajdziesz tutaj.

2. Mac mini (Pro?) 2021

Z wielu źródeł słyszymy, że Apple zamierza wprowadzić na rynek również przeprojektowanego, mniejszego Maca mini z tym samym chipem, który trafi do tegorocznych MacBooków Pro.

Według najnowszych informacji podawanych przez Marka Gurmana z Bloomberga, nowy Mac mini pojawi się na rynku później niż nowe MacBooki Pro. Nie wiemy, kiedy dokłądnie miałoby sie to stać, ale z dużym prawdopodobieństwem wszystkie nowe komputery z następcą procesora M1 zostaną pokazane na tej samej konferencji.

Wszystko, co do tej pory wiemy o nowym Macu mini (2021) znajdziesz tutaj.

3. Data premiery macOS Monterey

Podczas WWDC 2021 Apple zaprezentowało nowy system operacyjny dla Maca – macOS Monterey, ale nie podało dokładnej daty jego premiery (poza tym, że odbędzie się ona „jesienią”).

Konferencja, której gwiazdami będą Maki, to idealny moment, żeby zdradzić, kiedy dokładnie Monterey zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom.

4. AirPods 3. gen.

Słuchawki AirPods 3 to kolejny nowy produkt Apple, o którym słyszymy już od bardzo dawna. Mają mieć kształt zbliżony do AirPods Pro, wsparcie dla Spatial Audio i lepszą baterię. Nadal nie będą jednak posiadały funkcji aktywnej redukcji szumów, która najwyraźniej jest zarezerwowana dla słuchawek w wersji Pro.

Kilka dni temu pojawił się dość wiarygodny przeciek o tym, że AirPods 3 zostaną zaprezentowane podczas poniedziałkowej konferencji „Unleashed”. Podchodźmy jednak do tej informacji z odpowiednim dystansem pamiętając, że dokładnie takie same doniesienia pojawiały się przed poprzednim eventem.

Konferencja Apple – „Unleashed”

Konferencja „Unleashed” odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 18 października. Start o godzinie 19:00 czasu polskiego. Na ThinkApple będziemy oczywiście relacjonowali wszystkie wydarzenia na bieżąco.

Black Friday - MacBook Air M2 w rewelacyjnej cenie w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: