Wszystkie nowości w pierwszej becie iOS 15.2

Łukasz Bernaczyk   28 października 2021

Wczoraj, zaledwie dwa dni po premierze finalnych wersji iOS 15.1 i iPadOS 15.1, Apple udostępniło deweloperom pierwsze bety systemów iOS 15.2 i iPadOS 15.2. Znajdziemy w nich kilka zapowiadanych wcześniej nowości. Zobaczmy, co dokładnie.

berrolia

iOS 15.2 i iPadOS 15.2 beta 1 – nowości

Raport prywatności w aplikacjach

To jedna z nowości iOS 15 zapowiadana już na konferencji WWDC 2021. Jak pisze Apple:

Dzięki raportowi prywatności aplikacji możesz sprawdzać, w jaki sposób aplikacje wykorzystują przyznane im uprawnienia (takie jak dostęp do aparatu, mikrofonu, GPS itd.), z jakimi zewnętrznymi domenami się łączą, a także kiedy ostatnio nawiązały takie połączenie.

Raport prywatności w aplikacjach dostępny jest w Ustawieniach, w sekcji Prywatność.

Przeprojektowane podsumowanie powiadomień

 

Podsumowanie powiadomień to nowa funkcja iOS 15, która każdego dnia prezentuje zestaw najważniejszych powiadomień. Użytkownik może wybrać, czy podsumowanie powiadomień chce otrzymywać raz dziennie, czy też częściej, o jakiej porze dnia (można też wybrać konkretną godzinę).

Podsumowanie powiadomień w inteligentny sposób porządkuje wyświetlaną listę powiadomień tak, by te najważniejsze były na samej górze. W iOS 15.2 developer beta 2, Podsumowanie powiadomień uległo wizualnej zmianie. Teraz wyświetlane jest w formie postaci zgrupowanych kart w z akcentem kolorystycznym danej aplikacji.

Alarmowe SOS

W iOS 15.2 beta 1 Apple nieco zmieniło sposób działania funkcji Alarmowe SOS. W celu wywołania alarmowego połączenia użytkownik może teraz wykonać serię naciśnięć przycisku bocznego lub go dłużej przytrzymać.

Odliczanie przed wykonaniem alarmowego połączenia wynosi teraz 8 sekund, a nie 3, jak w poprzednich wersjach iOS.

Bezpieczeństwo komunikacji

Zgodnie z kodem źródłowym iOS 15.2 beta 1, w tej odsłonie systemu operacyjnego dla iPhone’ów znalazło się wbudowane w iMessage zabezpieczenie ostrzegające dzieci i ich rodziców o przesyłanych treściach pornograficznych. Apple w celu rozpoznawania takich treści używa uczenia maszynowego, które odbywa się bezpośrednio na danym urządzeniu.

To najprawdopodobniej wszystkie nowości w pierwszej becie iOS 15.2 i iPadOS 15.2. Jeżeli dowiemy się o jeszcze jakichś nowych funkcjach, z pewnością Was o tym powiadomimy.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: