Jak w iPhonie wymienić port Lightning na USB-C (instrukcja wideo)

Łukasz Bernaczyk   4 listopada 2021

Zwolenników koncepcji przejścia z portu Lightning na USB-C w iPhone’ach jest tylu, co przeciwników. Dla tych pierwszych szwajcarski użytkownik YouTube’a przygotował instrukcję wideo pokazującą krok po kroku, jak tego dokonać. Od razu zaznaczam jednak, że jest to bardzo trudne zadanie.

berrolia

iPhone z USB-C: “zrób to sam”

Ken Pillonel, student robotyki w Szwajcarskim Instytucie Technologii, tak bardzo pragnął iPhone’a z USB-C zamiast Lightning, że postanowił dokonać wymiany portów samemu.

Cały proces świetnie udokumentował i udostępnił w postaci instrukcji wideo na YouTubie (jak również w postaci wpisu na swoim blogu). Jeżeli macie ochotę spróbować, Kenny Pi udostępnił też swoje repozytorium w serwisie Github.

Dodam, że aby osiągnąć swój cel, autor musiał posiadać całkiem niemały zasób wiedzy z dziedziny elektroniki/elektrotechniki oraz spore umięjętności lutowania układów scalonych z iście “szwajcarską” precyzją. Zamiana portu Lightning na USB-C jest więc możliwa, ale to bardzo skomplikowane i trudne technicznie zadanie, więc nie podejmujcie się go, jeśli nie macie wystarczających kwalifikacji.

Jako ciekawostkę dodam, że swojego przerobionego iPhone’a z portem USB-C Kenny wystawił na licytację na eBay. W momencie, kiedy piszę ten artykuł, jego cena to już 90 tys. dolarów.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: