Czy będzie konferencja Apple w listopadzie? Jakie sprzęty Apple ma jeszcze w planach?

Tomek Czech   5 listopada 2021

W zeszłym roku Apple zorganizowało trzy jesienne konferencje produktowe – we wrześniu, październiku i listopadzie. Niektórzy spodziewali się, że w tym roku będzie podobnie – odbyły się już dwie konferencje, ale okazuje się, że trzeciej najprawdopodobniej jednak nie będzie. Choć Apple ma kilka produktów w planach na najbliższe miesiące.

berrolia

Trzecia konferencja Apple w listopadzie?

Spośród produktów, których premiery spodziewaliśmy się jeszcze w 2021 r. Apple nie pokazało właściwie tylko nowego Maca mini z procesorami M1 Pro i M1 Max. To zdecydowanie za mało, żeby organizować osobną konferencję. Ale oczywiscie firma z Cupertino mogła pokazać inne sprzęty, albo usługi, o których informacja nie wyciekła, albo przyspieszyć premierę tych, których do tej pory spodziewaliśmy się raczej na początku 2022 r. (np. AirPods Pro 2).

Jednak dobrze poinformowany Marka Gurmana z Bloomberga pisze w swoim najnowszym newsletterze, że Apple nie zorganizuje już w tym roku żadnej konferencji. Na następną będziemy musieli poczekać do wiosny 2022 r.

Gurman wspomina za to o produktach, które mają zostać wtedy zaprezentowane.

Nowe produkty Apple – premiera wiosną 2022

Wśród produktów, których premiery możemy spodziewać się na początku 2022 r. dziennikarz Bloomberga wymienia:

Gurman nie wspomina o AirPods Pro 2. generacji, choć wielokrotnie słyszeliśmy, że mogą trafić do sprzedaży już w pierwszych miesiącach 2022 r. Być może ich premiera odbędzie się jednak poźniej, np. jesienią (albo po prostu Gurman nie wymienia wszystkich produktów, które trafią na rynek wiosną 2022 r.).

Wiemy też, że Apple zamierza wprowadzić do sprzedaży nowego, przeprojektowanego MacBooka Air z chipem M2 i ekranem mini-LED. Jego premiera ma odbyć się „w połowie 2022 r.” (podczas WWDC 2022 lub w miesiącach wakacyjnych) lub jesienią przyszłego roku.

Jesienią 2022 r. spodziewamy się też premiery pierwszego Maca Pro z procesorem Apple Silicon. Przed końcem przyszłego roku firma z Cueprtino może też zaprezentować gogle MR (mixed reality).

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: