Raport: będą dwa nowe modele Maca Pro, jeden z nich z całkowicie nowym dizajnem

Łukasz Bernaczyk   19 stycznia 2021

Według najnowszych informacji Bloomberga, Apple pracuje nad dwoma nowymi modelami najmocniejszego ze swoich komputerów – Maca Pro. Jeden z nich to następca sprzedawanego obecnie modelu z procesorem Intela, drugi ma być od niego o połowę mniejszy i zasilany układem Apple Silicon.

berrolia

Nowy Mac Pro (2022) w dwóch odsłonach

Jak podaje Bloomberg, pierwszy z opracowywanych nowych Maców Pro to bezpośredni następca modelu zaprezentowanego w 2019 r. Nowa generacja tego komputera będzie posiadała dokładnie ten sam dizajn i najprawdopodobniej nadal będzie wyposażona w procesor Intela. To dość zaskakująca informacja, bo Apple zapowiedziało wcześniej, że do 2022 r. całkowicie porzuci Intela na rzecz własnych procesorów i mało kto spodziewał się kolejnych Maców z chipami innymi niż Apple Silicon.

Drugi z nowych Maców Pro ma być znacznie mniejszy od obecnego modelu – prawdopodobnie aż o połowę. Pod względem rozmiarów ustawi go to gdzieś między Makiem Pro z 2019 a Makiem mini. Komputer ma być wykonany głównie z aluminium, a wyglądem może nieco przypominać sławnego Maca G4 Cube z 2000 roku.

Dla mniejszego Maca Pro Apple testuje procesory Apple Silicon własnej produkcji z 32 rdzeniami wydajnościowymi i 64 lub nawet 128 rdzeniami graficznymi. Biorąc pod uwagę osiągi układu M1, który ma “tylko” 4 rdzenie wydajnościowe, a i tak potrafi wygrać z procesorami Intel i9, to maszyna wyposażona w CPU z 32 rdzeniami wydajnościowymi będzie prawdziwym gigantem mocy wśród komputerów.

Premiera obydwu nowych Maców Pro przewidziana jest na 2022 r. W tym roku na rynku mają się pojawić nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ oraz nowe iMaki, wszystkie z procesorem Apple Silicon, następcą układu M1.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: