Raport: prototyp Apple Car możemy zobaczyć na drogach już w przyszłym roku; oprócz Hyundaia w grze jest jeszcze Mercedes Benz

Łukasz Bernaczyk   19 stycznia 2021

Według najnowszych raportów dotyczących Apple Car, firma z Cupertino jest bliska podpisania umowy z Hyundaiem na wspólne opracowanie prototypu, który miałby powstać do końca 2022 r. Sprawa nie jest jednak ostatecznie przesądzona, bo Apple rozważa jeszcze współpracę z innymi producentami, w tym z Mercedesem.

berrolia

Apple Car by Hyundai (…or Mercedes)

Niedawno informowaliśmy o potencjalnej współpracy Apple i Hyundaia nad produkcją “elektrycznego, autonomicznego samochodu” oraz autorskich baterii zasilających samochód. Hyundai oficjalnie potwierdził, że rozmawia w tej sprawie z firmą z Cupertino.

Z najnowszych doniesień wynika, że jeżeli Apple rzeczywiście porozumie się z Hyundaiem, to założenia tej współpracy są następujące:

  • do końca 2022 r. obie firmy miałyby opracować prototypową wersję beta samochodu, gotową do testów ulicznych;
  • masowa produkcja Apple Car mogłaby się rozpocząć w 2024 r. w amerykańskiej fabryce samochodów KIA (również należy do Hyundai Motors), a pierwsza partia produkcyjna miałaby wynosić 100 tys. pojazdów;
  • później Apple wspólnie z Hyundaiem miałoby wybudować fabrykę, która byłaby zdolna do produkcji 400 tys. samochodów rocznie.

Tu sprawa jednak się nie kończy, bo od pewnego czasu wiadomo, że Apple rozmawia nie tylko z Hyundaiem, ale też z innymi producentami. Z najnowszego przecieku wynika, że w Cupertino rozważają też współpracę z Mercedesem, jako znacznie bardziej prestiżowym i bardziej doświadczonym producentem samochodów.

Oczywiście Apple podejmie współpracę tylko z jednym producentem, ale nie jest jeszcze przesądzone z którym, choć negocjacje z Hyundai Motors wydają się bardzo zaawansowane.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: