Netflix pracuje nad wsparciem dla dźwięku przestrzennego dostępnego w słuchawkach AirPods Pro i AirPods Max

Łukasz Bernaczyk   18 stycznia 2021

Portal iPhoneSoft przyniósł świetną wiadomość – według jego informatorów, Netlflix pracuje nad wprowadzeniem obsługi dźwięku przestrzennego (Spatial Audio), wpieranego obecnie przez AirPods Pro i AirPods Max. Dzięki dynamicznemu śledzeniu ruchów głowy dostarcza to kinowych wrażeń podczas oglądania filmów i seriali.

berrolia

Dźwięk przestrzenny (Spatial Audio)

Funkcjonalność nazwaną Spatial Audio została zapowiedziana przez Apple podczas konferencji WWDC 2020 w czerwcu ubiegłego roku. We wrześniu dźwięk przestrzenny trafił do AirPods Pro w ramach uaktualnienia firmware’u słuchawek, a na początku grudnia premierę miały słuchawki AirPods Max, które również obsługują Spatial Audio.

Funkcjonalność Spatial Audio Apple opisuje w następujący sposób:

Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy przenosi wrażenia kinowe bezpośrednio do AirPods Pro lub AirPods Max. Dzięki zastosowaniu kierunkowych filtrów audio i subtelnej regulacji częstotliwości odbieranych przez każde ucho, funkcja spatial audio może umieszczać dźwięki praktycznie w dowolnym miejscu w przestrzeni, tworząc wciągające wrażenia dźwięku przestrzennego.

Korzystając z żyroskopu i akcelerometru w AirPods Pro/Max i iPhonie, funkcjonalność ta śledzi ruch głowy i urządzenia, porównuje dane ruchu, a następnie zmienia mapę pola dźwiękowego, tak aby pozostawało zakotwiczone w urządzeniu nawet jeżeli głowa porusza się.

Spatial Audio na Netflixie

Według najnowszych informacji francuskiego iPhoneSoft,  w Netflixie trwają pracę nad wdrożeniem Spatial Audio do filmów i seriali tej platformy VOD.

Dźwięk przestrzenny Apple miałby trafić do Netflixa na wiosnę tego roku, na początku do niewielkiej ilości filmów i seriali, których katalog byłby później sukcesywnie zwiększany

Przypomnę, że Spatial Audio dla słuchawek AirPods Pro i AirPods Max obsługują obecnie iPady i iPhone’y i działa “w filmach, materiałach telewizyjnych i wideo odtwarzanych w obsługiwanych aplikacjach”.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: