Aktualizacja oprogramowania dla AirPods 2. gen. i AirPods Pro przynosi dźwięk przestrzenny i automatyczne przełączanie między urządzeniami

Łukasz Bernaczyk   15 września 2020

Apple udostępniło wczoraj aktualizację oprogramowania dla słuchawek AirPods drugiej generacji oraz AirPods Pro. Poza poprawkami błędów, zaktualizowany firmware wprowadza dwie ważne nowe funkcjonalności zapowiedziane w czerwcu podczas WWDC 2020.

berrolia

Aktualizacja oprogramowania dla AirPods 2. gen. i AirPods Pro

Firmware oznaczony jako 3A238 został udostępniony przez Apple wczoraj wieczorem. Przeznaczony jest dla słuchawek AirPods drugiej generacji oraz AirPods Pro.

Aktualizacja powinna przebiegać w pełni automatycznie po umieszczeniu słuchawek w etui podłączonym do zasilania i znajdującym się w pobliżu iPhone’a.

Działanie nowych funkcji wymaga systemów operacyjnych Apple w następujących wersjach:

  • iOS 14
  • iPadOS 14
  • macOS 11 Big Sur
  • watchOS 7

Nowe funkcjonalności

Zgodnie z zapowiedziami poczynionymi przez Apple podczas czerwcowej konferencji WWDC 2020, aktualizacja oprogramowania wprowadza dwie duże, nowe funkcjonalności.

Pierwsza z nich dotyczy wyłącznie AirPods Pro, a jest nią dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ułożenia głowy.

Apple funkcjonalność tą opisuje w następujący sposób:

Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy przenosi wrażenia kinowe bezpośrednio do AirPods Pro. Dzięki zastosowaniu kierunkowych filtrów audio i subtelnej regulacji częstotliwości odbieranych przez każde ucho, funkcja spatial audio może umieszczać dźwięki praktycznie w dowolnym miejscu w przestrzeni, tworząc wciągające wrażenia dźwięku przestrzennego.

Korzystając z żyroskopu i akcelerometru w AirPods Pro i iPhonie, funkcjonalność ta śledzi ruch głowy i urządzenia, porównuje dane ruchu, a następnie zmienia mapę pola dźwiękowego, tak aby pozostawało zakotwiczone w urządzeniu nawet jeżeli głowa porusza się.

Druga nowość to automatyczne przełączanie słuchawek pomiędzy urządzeniami w zależności od tego, którego obecnie używamy. Ta funkcjonalność działa z AirPods Pro, ale również z AirPods 2. gen.

Aby sprawdzić, czy oprogramowanie dla Waszych AirPodsów zostało zaktualizowane wystarczy przejść do “Ustawienia”, następnie do sekcji “Ogólne” i “To urządzenie”, wyszukać na liście nazwy Waszych słuchawek i po tapnięciu w nie zobaczycie aktualną wersję firmware.

Oczywiście nie znajdziecie tych informacji, jeżeli słuchawki nie będą w danym momencie sparowane z iPhonem.

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: