Duże firmy technologiczne masowo kupują pracownikom nowe MacBooki Pro – dzięki temu zarobią więcej pieniędzy

Łukasz Bernaczyk   12 listopada 2021

Nowe MacBooki Pro z układami M1 Pro/Max to spory skok technologiczny, a tym samem wydajnościowy w stosunku do poprzedników. Wśród dużych firm technologicznych stały się prawdziwym hitem, bo w perspektywie długoterminowej pozwalają oszczędzać pieniądze.

berrolia

Nowe MacBooki Pro M1 Pro/Max – skok technologiczny

Zaprezentowane nie tak dawno nowe MacBooki Pro z układami M1 Pro/Max to chyba największy skok w ewolucji laptopów Apple z linii Pro.

Potężne, autorskie układy M1 Pro/Max oferują moc obliczeniową nawet do 70% wyższą niż procesory Intela w poprzednich MacBookach Pro.

Procesor graficzny z nawet 32 rdzeniami to z kolei nawet 200% mocy więcej niż u poprzedników.

Jeżeli do tego dodamy ekran mini-LED z adaptacyjnym odświeżaniem do 120 Hz, superszybki dysk twardy oraz dostęp do najbardziej przydatnych portów i czytnika kart oraz złącze MagSafe 3, to mamy naprawdę potężny komputer  do zastosowań profesjonalnych.

MacBooki Pro M1 Pro/Max hitem wśród firm “Big Tech”

Okazuje się, że najnowsze MacBooki Pro bardzo szybko stały się hitem wśród firm technologicznych. I to tych największych.

Urządzenia są masowo kupowane dla pracowników przez takie firmy, jak Reddit, Uber, Shopify czy Twitter.

Powód jest dość prosty – urządzenia te pozwalają zwiększyć wydajność pracy, a tym samym zaoszczędzić sporo czasu, co dalej przekłada się na wyższe przychody tych firm.

Gergelyt Orosz, założyciel firmy Pragmatic Ingineer, który zauważył, że Shopify i Uber masowo kupują swoim pracownikom nowe MacBooki Pro, pisze o tym zjawisku w ten sposób:

Oni (Shopify i Uber) mają obsesję na punkcie produktywności programistów, a nowy M1 jest tak dużym, mierzalnym krokiem naprzód, że zakup tych komputerów jest czymś, nad czym nie ma co się długo zastanawiać. I dotyczy to każdej firmy, która dba o inżynierów podobnie jak oni.

Najbardziej bezproduktywny czas, jaki inżynierowie i programiści spędzają – zwłaszcza w rozwoju urządzeń mobilnych, to czekanie na kompilację… Wydane 4000 USD na inżyniera przyniesie o wiele większą produktywność w porównaniu z najlepszymi na rynku rozwiązaniami Intela, w tymi z 2021 r.

Z kolei Jameson Williams z Reddita uzasadnił zakup nowych MacBooków Pro w ten sposób:

Niedawno odkryliśmy, że nowe MacBooki 2021 M1 skróciły czas kompilacji Androida o połowę. I chociaż kupowanie nowych maszyn Apple wydaje się być drogie, długoterminowe oszczędności są znacznie większe. Tak więc dla zespołu 9 laptopów za 32 tys. USD pozwoli zaoszczędzić 100 tys. Godziny pracy inżynierskiej i deweloperskiej są znacznie droższe niż laptopy!

Tymczasem poprzedni model MacBooka Pro z M1 można teraz kupić ze zniżką nawet 1200 zł.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: