Wszystkie nowości w iOS/iPadOS 15.2 beta 2

Łukasz Bernaczyk   10 listopada 2021

Wczoraj Apple udostępniło deweloperom drugie wersje beta swoich najnowszych systemów operacyjnych, wśród nich znalazły się iOS 15.2 beta 2 i iPadOS 15.2 beta 2. Zobaczmy, jakie nowości pojawiły się w tych aktualizacjach.

iOS i iPadOS 15.2 beta 2 – wszystkie nowości

Wśród najważniejszych zmian w iOS/iPadOS 15.2 beta 2 znalazły się:

Bezpieczeństwo komunikacji iMessage

Funkcja, którą rodzice mogą włączyć na iPhone’ach swoich dzieci. Pozwala systemowi iOS na wykrywanie przesyłanych przez iMessage zdjęć o treściach pornograficznych. Fotografie takie zostaną automatycznie zamazane przez system operacyjny, a nieletni użytkownik będzie mógł wybrać, czy chce wyświetlić zdjęcie, czy nie, lub czy system ma powiadomić rodzica o potencjalnie niedozwolonej treści otrzymanej wiadomości.

“Ukryj adres email” bezpośrednio w aplikacji mail

Podczas tworzenia nowej wiadomości w aplikacji Mail użytkownik ma możliwość wyboru opcji “ukryj mój adres email” bezpośrednio z pola adresata.

Więcej tej o funkcji pisaliśmy tutaj.

Legacy Contact –  “kontakt dziedziczący”

Możliwość przypisania do Apple ID kontaktów, które w razie śmierci użytkownika będą mogły uzyskać dostęp do jego konta iCloud i danych na nim zawartych (bez konieczności podawania hasła).

Kontakt dziedziczący uzyska dostęp do zdjęć, wiadomości, notatek, plików, kontaktów, kalendarza i aplikacji osoby zmarłej.

Skanowanie urządzeń sieci Find My znajdujących się w pobliżu

Nowy iOS/iPadOS 15.2 beta 2 umożliwia wyszukanie urządzeń w pobliżu, które są w stanie lokalizować naszego iPhone’a. Podobnie możemy wyszukiwać inne urządzenia należące do sieci Find My, które znajdują się w pobliżu, a następnie zaraportować odnaleziony, zagubiony przez innego użytkownika przedmiot.

Nowy wygląd aplikacji TV dla iPada

W iPadOS 15.2 beta 2 aplikacja TV otrzymała nowy panel boczny, który ułatwia poruszanie się między różnymi treściami oraz pozwala łatwo rozróżnić treści z Apple TV+ oraz kupione filmy i seriale.

Mapy w ciągłym trybie ciemnym w CarPlay

W kodzie iOS 15.2 beta 2 odnaleziono również referencje do opcji pozwalającej na permanentne włączenie trybu ciemnego w mapach dla CarPlay.

Zniesienie restrykcji dotyczących wymiany ekranu w nieautoryzowanym serwisie

Apple poinformowało wczoraj, że zamierza znieść restrykcje polegające na bardzo trudnej weryfikacji nieoryginalnego wyświetlacza w iPhone’ach 13 podczas jego wymiany. Obecnie taka wymiana jest prawie niemożliwa do wykonania i skutkuje niedziałającym Face ID.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: