Raport: iPhone 14 bez gniazda na kartę SIM

Łukasz Bernaczyk   27 grudnia 2021

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja, że Apple zamierza usunąć gniazdo na kartę SIM z iPhone’a 15 w 2023 roku na rzecz obsługi wyłącznie eSIM. Tymczasem nowe doniesienia w tej sprawie sugerują, że może to nastąpić jeszcze szybciej i gniazda na tradycyjną kartę SIM zabraknie już w 2022 r. w iPhonie 14.

berrolia

iPhone 14 bez gniazda na kartę SIM?

Jak informuje MacRumors, Apple miało rozesłać do największych operatorów sieci komórkowych w USA wiadomość, w której zaleca telekomom przygotowanie się do obsługi iPhone’ów “eSIM-only”, czyli nieposiadających fizycznego gniazda na kartę SIM i obsługujących wyłącznie eSIM.

W wiadomości czytamy, że operatorzy amerykańskich sieci komórkowych powinni być gotowi na obsługę iPhone’ów bez fizycznej karty SIM przed wrześniem 2022 roku.

Jak wiadomo, co roku we wrześniu odbywa się premiera nowych iPhone’ów. Łącząc ten fakt z wiadomością wysłaną przez Apple do amerykańskich telekomów można wywnioskować, że iPhone’y 14, które najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane właśnie we wrześniu 2022 roku mogą już nie posiadać gniazda na standardową kartę SIM i tym samy obsługiwać wyłącznie eSIM.

Jednak nie należy się spodziewać, że stanie się tak na wszystkich rynkach, na których Apple sprzedaje swoje smartfony.

W wielu krajach (w tym w Polsce) nie wszyscy operatorzy w wprowadzili już obsługę eSIM i nie należy się spodziewać, że zdążą to zrobić do września, dlatego tam z pewnością nadal będzie można kupić iPhone’a 14 z gniazdem na fizyczną kartę nano SIM.

Usunięcie gniazda karty SIM z iPhone’a pozwoli Apple na uzyskanie dodatkowej przestrzeni, która może zostać wykorzystana na większą baterię lub na nowe podzespoły.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: