Bloomberg: wkrótce każdy iPhone będzie mógł przyjmować płatności zbliżeniowe

Tomek Czech   27 stycznia 2022

Apple pracuje nad nową funkcją, która zamieni każdego iPhone’a w terminal płatniczy – informuje dzisiaj Bloomberg. Może stać się to już wiosną, wraz z premierą iOS 15.4.

berrolia

iPhone terminalem płatniczym

Z informacji zdobytych przez Marka Gurmana z Bloomberga wynika, że Apple planuje uruchomienie nowego serwisu, który pozwoli akceptować płatności zbliżeniowe przy użyciu iPhone’a. Żaden inny hardware nie będzie potrzebny. iPhone stałby się więc terminalem płatniczym.

Usługa ma być przeznaczona głównie dla osób prowadzących małe biznesy, zwłaszcza takie, które wymagają przyjmowania płatności poza lokalem, co obecnie wymaga skorzystania z małego mobilnego terminala, którego można bezprzewodowo połączyć ze smartfonem. Najpopularniejszymi tego typu terminalami są obecnie te oferowane przez firmę Square.

W 2020 r. Apple za 100 mln dol. kupiło kanadyjski startup Mobeewave, który opracował technologię akceptowania płatności zbliżeniowych przy użyciu smartfona. Tak jak w przypadku Apple Pay, nowa funkcja będzie wykorzystywała moduł komunikacji bliskiego zasięgu, czyli NFC.

Źródła Bloomberga podają, że usługa może być wprowadzona w najbliższych miesiącach. Nie jest wykluczone, że pojawi się wraz z premierą iOS 15.4, który ma zostać udostępniony wiosną. Jego premiera może się zbiec z prezentacją pierwszych w tym roku nowych produktów Apple (jak iPhone SE 3 i iPad Air 5. gen.) podczas konferencji, której spodziewamy się w marcu lub kwietniu.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: