AirPods Max 2. generacji mogą być sterowanie dotykowo, zamiast przez Digital Crown

Łukasz Bernaczyk   7 lutego 2022

Najnowszy wniosek patentowy złożony przez przez Apple opisuje obsługę AirPods Max za pomocą gestów wykonywanych palcami na dotykowej powierzchni zewnętrznej jednej z słuchawek. Takie rozwiązanie było rozważane już wcześniej, jednak ten patent wskazuje, że druga generacja wokółusznych słuchawek Apple będzie obsługiwana właśnie dotykowo.

berrolia

Dotykowe AirPods Max 2

Wniosek patentowy firmy z Cupertino przedstawia słuchawki wokółuszne, w których zamiast pokrętła Digital Crown zastosowanego do obsługi pierwszej generacji AirPods Max, sterowanie słuchawkami odbywa się za pomocą dotykowej powierzchni zewnętrznej na jednym z nauszników.

AirPods Max 2 miałyby dodatkowo zostać wyposażone w jeden lub więcej czujników ruchu, jeden lub więcej procesor odpowiedzialny za obsługę dotykowych gestów oraz wbudowaną pamięć z programami (instrukcjami) dla określonych gestów.

To nie pierwszy patent dotyczący obsługi dotykowej słuchawek Apple. Poprzednie dwa wnioski patentowe opisujące podobne rozwiązania firma z Cupertino składała w 2020 roku.

Krotko po premierze AirPods Max w grudniu 2020 r. w jednym z wywiadów przedstawiciel działu zajmującego się rozwojem słuchawek Apple powiedział, że już przy opracowywaniu pierwszej generacji tych słuchawek rozważane było sterowanie dotykowe, jednak wtedy ostatecznie zdecydowano się na pokrętło Digital Crown.

Wygląda jednak na to, że druga generacja AirPods Max może już nie posiadać obrotowej korony i być wyposażona w bardziej wygodny panel dotykowy.

Data premiery AirPods Max 2 nie jest jeszcze znana.

Obecnie AirPods Max można kupić w promocji, taniej aż o 800 zł [sprawdź tutaj].

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: