Składany iPhone z M1 – czy będzie wyglądał właśnie tak?

Łukasz Bernaczyk   12 lutego 2022

ADR Studio opublikowało świetny koncept, pokazujący jak w niedalekiej przyszłości może wyglądać składany iPhone. Nazwało go „iPhone Air”, bo telefon jest rzeczywiście niezwykle cienki.

berrolia

Skłądany “iPhone Air” według ADR Studio

Nie “iPhone Fold”, lecz “iPhone Air” to według projektanta Antonio DeRosa i jego pracowni ADR Studio nazwa pierwszego składanego iPhone’a z elastycznym ekranem.

W swojej wizji, którą projektant przekuł na wyrenderowane wideo, “iPhone Air”, poza obłędnym wyglądem, ma bardzo ciekawą charakterystykę techniczną.

Smartfon jest pozbawiony jakichkolwiek portów i wyposażony w znany z komputerów Mac i iPadów Pro potężny układ Apple M1.

Ponadto jest wyposażony w dodatkowy, tylny wyświetlacz, a zespół trzech kamer w ogóle nie wystaje ponad obudowę.

Myślę, że przy tym, jak cienki jest koncepcyjny “iPhone Air”, byłoby bardzo trudno zmieścić w jego wnętrzu wszystkie podzespoły oraz trzy kamery, przynajmniej obecnie. Może w przyszłości postępująca miniaturyzacja pozwoli na taką budowę.

Oczywistym jest, że pokazany na wideo “iPhone Air” jest tylko wyrenderowanym konceptem autora, projektanta. Ale trzeba przyznać, że wygląda obłędnie i jeżeli pierwszy składany smartfon Apple wyglądałby tak w rzeczywistości to odnoszę wrażenie, że byłby największym sprzedażowym hitem w historii produktów z Cupertino.PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

 

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: