„realityOS” – Apple niechcący potwierdza istnienie nowego systemu operacyjnego

Łukasz Bernaczyk   11 lutego 2022

Odnaleziono nowe ślady “realityOS”, czyli nadchodzącego systemu operacyjnego Apple, który ma być odpowiedzialny za działanie gogli mieszanej rzeczywistości firmy z Cupertino. To kolejny dowód na to, że jesteśmy coraz bliżej oficjalnego wejścia Apple na kolejny rynek, jakim jest świat wirtualnej rzeczywistości.

berrolia

“realityOS” w kodzie źródłowym Apple

“realityOS” to nowy system operacyjny Apple, który będzie obsługiwał najpierw gogle mieszanej rzeczywistości, a w przyszłości także okulary rozszerzonej rzeczywistości firmy z Cupertino.

Nazwę „realityOS” znaleziono właśnie w dwóch miejscach – pierwsze z nich to logi sklepu AppStore, drugie to otwarty kod udostępniany przez Apple.

realityOS – nowy system operacyjny Apple

Przypomnę, że o “realityOS”, zwanym także “rOS” po raz pierwszy usłyszeliśmy od Marka Gurmana z Bloomberga w 2017 r.. Całkiem niedawno, bo w grudniu, pisaliśmy Wam, że premiera “rOS” najprawdopodobniej wydarzy się w 2022 roku.

“realityOS” będzie zarządzał urządzeniami Apple przeznaczonymi do obsługi takich technologii, jak Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość), Virtual Reality (wirtualna rzeczywistość) czy Mixed reality (mieszana rzeczywistość).

To właśnie gogle Mixed Reality od Apple będą pierwszy produktem z “realityOS”, który trafi na rynek. O samych goglach przeczytacie więcej tutaj.

Możliwe, że po raz pierwszy gogle zobaczymy już w czerwcu, podczas konferencji WWDC 2022, ale do sprzedaży urządzenie trafi dopiero pod koniec tego roku lub na początku 2023 r.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: