Zapomnijcie o większym iMacu (Pro) – Apple nie ma w planach takiego komputera (raport)

Łukasz Bernaczyk   16 marca 2022

Wraz z premierą Maca Studio i 27-calowego monitora Studio Display Apple po cichu usunęło ze swojej oferty ostatniego iMaca z procesorem Intela i ekranem o przekątnej właśnie 27″. Mimo krążących w sieci informacji o tym, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy iMaca lub iMaca Pro z większym ekranem, wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie.

berrolia

Raport: Apple nie pracuje nad większym iMakiem

Co prawda firma z Cupertino niedawno publicznie wyznała, że nie zamierza wprowadzać do swojej oferty nowego iMaca z ekranem większym niż sprzedawany, 24-calowy model z czipem M1, jednak zważając na wcześniejsze informacje o pracach nad nowym, większym iMakiem Pro trudno było uwierzyć w zapewnienia Apple.

Teraz jednak brak planów Apple na większego iMaca potwierdza źródło portalu 9to5mac. Informacje te wydają się wiarygodne, bo pochodzą od tej samej osoby, od której jeszcze przed premierą dowiedzieliśmy się o nowym Macu Studio i monitorze Studio Display.

Apple ma w tej chwili pracować nad nowym MacBookiem Air, MacBookiem Pro oraz Makiem mini, które zostaną wyposażone w układy M2, natomiast firma nie prowadzi prac nad żadnym iMakiem większym niż 24 cale i wyposażonym w procesor przeznaczony dla użytkowników „pro”.

Kolejna generacja iMaka pojawi się najprawdopodobniej w 2023 r., jednak nie będzie to iMac w wersji “high end”, lecz odświeżony sprzętowo (m.in. o procesor M2) iMac 24”.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: