No i nici z braku wysepki kamery w iPhonie 14 – zobacz, jak będą wyglądać nowe flagowce

Tomek Czech   16 marca 2022

Serwis 91Mobiles opublikował schematy produkcyjne CAD, które mają przedstawiać iPhone’a 14 Pro. Potwierdzają one niektóre dotychczasowe przecieki na temat tegorocznych flagowców Apple, a innym przeczą.

berrolia

iPhone 14 Pro – schematy CAD

Schematy produkcyjne potwierdzają, że iPhone 14 Pro nie będzie miał notcha, a zamiast niego zobaczymy dwa otwory w ekranie – podłużny i okrągły, w których umieszczone zostaną kamera FaceTime oraz elementy systemu rozpoznawania twarzy Face ID.

Oczywiście to samo ma dotyczyć iPhone’a 14 Pro Max. Dwa tańsze modele mają nadal posiadać notcha. 

Schematy CAD nie potwierdzają natomiast informacji podawanych już kilka miesięcy temu przez leakera Jona Prossera, że tegoroczne flagowce z Cupertino nie będą miały „wysepki” z obiektywami na tylnej obudowie – kamera miała zostać umieszczona w całości w obudowie telefonu, który przez to miał być nieco grubszy.

Na obrazkach widzimy jednak kamerę wystającą z obudowy iPhone’a 14 Pro, raczej nie różniącą się niczym od kamery w obecnych modelach.

Źródła Prossera donosiły też o powrocie okrągłych przycisków regulacji głośności. Jednak ze schematów CAD wynika, że to również nie będzie miało miejsca – przyciski mają być nadal podłużne.

Premiera czterech modeli iPhone’a 14 spodziewana jest jesienią. Według ostatnich przecieków, tylko dwa modele pro mają być wyposażone w nowy procesor A16 Bionic [więcej szczegółów].

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: