Apple może wprowadzić nową, mocniejszą ładowarkę GaN dla iPhone’a, iPada i MacBooka Air

Łukasz Bernaczyk   18 marca 2022

Analityk Ming-Chi Kuo podaje, że jeszcze w tym roku Apple może wprowadzić do sprzedaży przeprojektowaną ładowarkę w technologii GaN, która będzie przeznaczona dla iPhone’ów i iPadów, ale najprawdopodobniej będzie można nią ładować także MacBooka Air.

berrolia

Nowa ładowarka Apple GaN 30 W

Ming-Chi Kuo nie podał zbyt wielu szczegółów na temat nowej ładowarki poza tym, że będzie się charakteryzowała mocą 30 W, nowym wyglądem, oraz że będzie stworzona w technologii GaN.

Premiera takiej ładowarki w tym roku jest wysoce prawdopodobna, jako że Apple w ostatnich latach dość często wprowadzało nowe ładowarki przeznaczone dla iPhone’ów i iPadów. Pod koniec 2018 r. zaczęło sprzedawać ładowarkę o mocy 18 W, a w 2020 r., razem z iPhone’ami 12 pojawił się zasilacz 20-watowy.

Możliwe więc, że tegoroczne iPhone’y 14 otrzymają wsparcie dla ładowania z jeszcze większą mocą niż obecnie, które zapewni nowa ładowarka o mocy 30 W (oczywiście sprzedawana oddzielnie, bo Apple już od kilku lat nie dołącza ładowarki do kompletu z iPhonem).

Nowy zasilacz ma być wykonany w technologii GaN, czyli nie w oparciu o krzem, a o tlenek galu jako półprzewodnik. Technologia ta pozwala osiągnąć większą moc i wydajność przy znacznie mniejszym rozmiarze i wadze zasilacza. Dlatego możliwe może być stworzenie ładowarki 30 W o rozmiarze podobnym do obecnej ładowarki 20 W.

Jesienią ubiegłego roku, wraz z premierą nowych MacBooków Pro 14” i 16”, Apple wprowadziło do sprzedaży swój pierwszy zasilacz GaN, o mocy 140 W, który jest też dołączany do nowego 16-calowego MacBooka Pro.

Nowa 30-watowa ładowarka nadawałaby się również do ładowania MacBooka Air, który jest teraz sprzedawany razem z zasilaczem o mocy właśnie 30 W.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: