Wyciekają dokładne wymiary iPhone’a 14 Pro i Pro Max – telefony będą nieco grubsze, a kamera będzie bardziej wystawała z obudowy

Tomek Czech   22 marca 2022

Dzisiaj do sieci wyciekły dokładne wymiary iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max. Dowiadujemy się z nich kilku ciekawych faktów na temat tegorocznych flagowców.

berrolia

iPhone 14 Pro i 14 Pro Max – wymiary

Schematy pokazujące dokładne, kompletne wymiary dwóch modeli „pro” iPhone’a 14 ujawnił Max Weinbach, który w przeszłości wielokrotnie udostępniał informacje na temat nowych produktów Apple, które poźniej znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości.

Ze schematów wynika, że obydwa telefony będą nieco grubsze od poprzedników – dokładnie o 0,2 mm (6,85 mm vs. 6.65 mm w przypadku iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max).

Nieco większy będzie również moduł tylnej kamery (o około 5%). „Wysepka” wraz z obiektywami będzie też bardziej wystawała z obudowy: wysokość modułu ma wynosić 4,17 mm, podczas gdy w iPhonie 13 Pro/Pro Max jest to 3,60 mm.

Wymiary iPhone’a 14 Pro 

Będą też zmiany wysokości i szerokości telefonów, choć bardzo niewielkie.

Jeśli chodzi o iPhone’a 14 Pro, to będzie on minimalnie, niezauważalnie węższy od iPhone’a 13 Pro (71, 45 mm vs. 71,50 mm), ale jednocześnie nieco od niego wyższy (147, 46 mm vs. 146,70 mm).

iPhone 14 Pro Max ma być również minimalnie węższy od iPhone’a 13 Pro Max (77,58 mm vs. 78,10 mm) i o ułamek milimetra od niego dłuższy (160,70 mm vs. 160,80 mm).

Wymiary iPhone’a 14 Pro Max

Zmiany rozmiarów będą więc ledwo zauważalne, ale są ważne dla producentów akcesoriów, przede wszystkim oczywiście etui. Wiemy więc, że case’y od iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max nie będą idealnie pasować do nowych flagowców.

Ujawnione dziś schematy kolejny raz potwierdzają, że Apple usunie notcha z tegorocznych modeli „pro” i zastapi go dwoma małymi wycięciami w ekranie – podłużnym i okrągłym.

Premiera czterech modeli iPhone’a 14 jest spodziewana we wrześniu.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: