Nowy iPad Pro (2022) z szybszym procesorem i innymi nowościami, premiera jesienią – raport

Łukasz Bernaczyk   28 marca 2022

W swoim najnowszym newsletterze redaktor Bloomberga, Mark Gurman, podaje, że według jego informacji nowy iPad Pro, wyposażony w układ M2 oraz bezprzewodowe ładowanie za pomocą złącza MagSafe, będzie miał swoją premierę po wakacjach.

berrolia

iPad Pro (2022)

Gurman dywaguje, że skoro Apple nie pokazało nowego tabletu z linii „pro” podczas marcowej konferencji “Peek Performance“, najbardziej prawdopodobnym terminem premiery kolejnej generacji iPada Pro jest okres od września do listopada tego roku.

Przypomnę, że właśnie drugą połowę tego roku redaktor Bloomberga już wcześniej wskazywał jako okres, w którym Apple zaprezentuje najwięcej nowości sprzętowych w historii. Będą nowe cztery nowe iPhone’y 14 i trzy nowe Apple Watche. Oprócz tego mamy także zobaczyć tańszego MacBooka Pro, nowego Maca Pro, MacBooka Air, AirPods Pro 2, nowego ”budżetowego” iPada oraz właśnie nowe iPady Pro.

Według Gurmana, nowe iPady Pro zostaną wyposażone w autorskie czipy Apple drugiej generacji o nazwie M2. Układ M2 ma posiadać (tak samo jak M1) 8 rdzeni CPU, które będą szybsze i wydajniejsze od poprzednika, ponieważ zostaną wykonane w nowszej litografii 4 nm.

Mówi się również, że układ M2 w będzie posiadał większą ilości rdzeni graficznych. Obecnie M1 występuje w konfiguracjach z 7 lub 8 rdzeniami GPU, układ M2 ma występować w opcjach z 9 lub 10 rdzeniami GPU.

Ponadto nowe iPady Pro mają zostać wyposażone w bezprzewodowe ładowanie, które będzie możliwe dzięki magnetycznemu złączu MagSafe, umieszczonemu pod szklanym tyłem tabletów.

Nie jest pewne, czy mniejszy, 11-calowy model zostanie wyposażony w ekran mini-LED, nazywany przez Apple Liquid Retina XDR, który trafił już do modelu 12,9”.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: