Raport: iPhone 14 Pro z najbardziej ulepszoną kamerą od lat

Tomek Czech   28 marca 2022

Z ostatnich przecieków wynika, że wystający z iPhone’a moduł tylnej kamery będzie w tym roku jeszcze większy w przypadku iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max. Analityk Ming-Chi Kuo tłumaczy, że stanie się tak za sprawą największego ulepszenia kamery iPhone’a od lat.

berrolia

iPhone 14 Pro z kamerą 48 MP

Już dawno pojawiły się doniesienia, że iPhone 14 w wersji „pro” będzie wyposażony w tylną kamerę 48 MP. Przypomnę, że obecnie jest to 12 MP i nie zmieniło się to od siedmiu lat, od czasów iPhone’a 6s – pierwszego modelu z aparatem 12 MP (jego poprzednik – iPhone 6, posiadał kamerę 8 MP).

Jak podaje Ming-Chi Kuo, zmiana rozdzielczości matrycy będzie dotyczyć tylko jednego z trzech obiektywów – szerokokątnego. Jego przekątna zwiększy się o około 25-35%, co spowoduje powiększenie całej „wysepki” tylnej kamery, a długość o około 5-10%, przez co będzie ona nieco bardziej wystawała z obudowy.

Ze schematów produkcyjnych iPhone’a 14 Pro, które niedawno pojawiły się w sieci wynika, że cały moduł tylnej kamery będzie większy o około 5% w porównaniu do iPhone’a 13 Pro, a „wysepka” wraz z obiektywami będzie wystawała z obudowy o dodatkowe 0,57 mm (4,17 mm w iPhonie 14 Pro vs. 3,60 mm w iPhonie 13 Pro).

Identycznie będzie w przypadku iPhone’a 14 Pro Max.

Tegoroczne wersje „pro” mają też być minimalnie grubsze od poprzedników – dokładnie o 0,2 mm (6,85 mm vs. 6.65 mm).

Premiera wszystkich czterech modeli iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: